Nová sluchátka od Apple jsou venku. Inovací je mnoho, cena je ale vysoká

Posledních pár měsíců se v kuloárech hovořilo o tom, že by na trh měla přijít zcela nová sluchátka od Applu. To se nakonec potvrdilo tento týden, kdy byl na oficiálních stránkách společnosti zveřejněn nový model zvaný AirPods Pro. Jenže nadšení mnohým zbrzdí cena – ta má opravdu daleko k něčemu, co by se dalo nazvat dostupné.

Opatrný vstup na trh

Zajímavé je, že Apple tentokrát nezvolil žádnou okázalou tiskovou konferenci nebo něco podobného a sluchátka představil velice tichým stylem. Je to možná trochu škoda, protože změn a vylepšení je skutečně mnoho, a navíc jsou AirPods aktuálně jedním z nejoblíbenějších produktů firmy.

Změn je spousta a posluchač je ocení

Sluchátka mají vůbec poprvé gumové nástavce. Novinka tak již nespoléhá pouze na plastovou konstrukci, ale uživatel si může zvolit ze tří různých velikostí nástavců, které mu vyhovují nejvíce. Dalším velkým vylepšením je integrace funkce aktivního potlačení okolního ruchu. Poslech by tedy měl být vysoce kvalitní i v rušném prostředí. Zároveň ale výrobce nezapomněl na funkci propustnosti, která umožňuje propustit i venkovní zvuky společně s hudbou.

Větší výdrž i alternativní možnosti nabíjení

Sluchátka budou mít nový, výkonnější čip, který by ale měl být zároveň úspornější. Na jedno nabití by tedy měly sluchátka vydržet až 5 hodin poslechu. V praxi je ale možné přehrávat hudbu až 24 hodin, pochopitelně s využitím dodávaného nabíjecího pouzdra.

A další zajímavé vylepšení se týká bezdrátového nabíjení pomocí standardu Qi. Sluchátka stačí položit na speciální podložku a začnou se rovnou nabíjet. A na závěr ještě cena, která mnohé nepotěší. Nový model se bude prodávat za 7290 Kč, což je přibližně o dva tisíce korun více než za co se prodávají současná sluchátka nižší kategorie. Cena možná může řadě lidí připadat zcela přemrštěná, ale to už se říkalo i o přechozí generaci sluchátek, které se nakonec prodávají velmi dobře. Jednoduše řečeno, řada lidí je ochotna si za produkty této značky opravdu hodně připlatit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *