Tvorba webu či eshopu: 5 věcí, na něž je třeba myslet

Mít svou vlastní internetovou prezentaci je pro každou společnost jakousi nepsanou povinností. Samozřejmě lze existovat i bez webu, nicméně marketing a potažmo i reklamní kampaně hodně trpí. U eshopu se povinnosti výroby vlastního funkčního online prostředí nevyhnete v žádném případě. Ne vždy se musíte obracet na drahé rádoby specialisty. My se zaměříme na 5 základních záležitostí, na něž byste měli při tvorbě webu myslet. Doporučíme i internetovou službu, kterou se vyplatí využít.

1. Intuitivní prostředí

Nesmírně důležité je, aby se uživatel na webu velmi rychle zorientoval. Potřebuje zjistit nezbytné informace, případně si objednat službu nebo zboží. Mnohé levné webové stránky se sice vyznačují jednoduchým prostředím, ale zase na druhou stranu nedokážou poskytnout potřebná data. Optimální je volit zlatou střední cestu, tedy webovou prezentaci, která je promyšlená, nabízí spousty informací, ale bude zároveň uživatelsky přívětivá.

2. Moderní design

Mnohé internetové stránky jsou zastaralé. Jinými slovy, jejich design je nemoderní a na první pohled nedokážou uživatele zaujmout. I tato zdánlivá banalita jej může rychle odlákat. Moderní web musí být rychlý a designově nepřeplácaný. Rozhodně se vyvarujte využití velkého množství barevných odstínů. Celkový dojem z takovýchto webů není vůbec dobrý, jsou-li statické.

3. Optimální poměr mezi cenou a kvalitou

Určitě myslete i na celkovou cenu za vytvoření webu. Ta se samozřejmě odvíjí od systému, na jehož základě bude fungovat. Nejčastěji se jedná v případě magazínů o WordPress či Joomlu. U eshopů se prosazuje kupříkladu Prestashop a mnohé další. Stejně tak není problém tvorba eshopu či jiných stránek ve vlastním systému.

4. Responsibilní řešení

Ne každé stránky mají optimalizované zobrazení na různých obrazovkách či zařízeních. Jinými slovy, moderní prezentace se musí přizpůsobit každému uživateli. Sledovat ji může jak na monitoru počítače, tak třeba v tabletu, mobilu nebo jiném chytrém zařízení. Responsibilita musí být jednoznačně samozřejmostí. Důležité je i správné zobrazení v prohlížečích, jako jsou Firefox, Chrome, Explorer a další.

5. Vyhledávače vás budou respektovat

Možná víte, jak vytvořit web, nicméně jeho pozice ve vyhledávačích bude zpočátku nulová. I proto se vyplatí vsadit na šablony, které jsou jako stvořené pro SEO a veškeré činnosti spojené s přivedením reálných uživatelů, případně zákazníků. Při tvorbě webu je nutné myslet i na vytváření čelních pozic v Seznamu, Googlu a jiných vyhledávačích.

Na koho se obrátit?

Stále nevíte, jak vytvořit eshop či jiný web? To vůbec nevadí! Využít můžete služby Mioweb, jež nabízí spousty šablon pro různé typy internetových prezentací. Obejdete se přitom bez programátora, grafika a v neposlední řadě i poměrně tučných výdajů, jež byste museli některým společnostem uhradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *