Pirátské filmy a seriály – o co byl největší zájem?

Rok 2017 je u konce a tak je možné podívat se na něho z jednoho celkem zajímavého pohledu. A to z pohledu počítačové kriminality. Tedy té, která souvisí se stahováním a sdílením filmů a seriálů. Vzhledem k cenám lístků do kina, nebo cenám disků je to směr, který volí stále více lidí. A o co byl největší zájem? Podívejte se na žebříček.

Seriály

Nejprve začneme seriály, kde jasně dominovala Hra o trůny. Už několik let se jedná o jasný fenomén téměř po celém světě. A tak je jasné, že se jedná nejenom o vítěze seriálů, ale jedná se také o absolutního vítěze, který strčil do kapsy i všechny firmy, když se podíváme na druhý nejčastěji stahovaný seriál, je to Star Trek Discovery. I když se jedná o titul určený spíše pro skalní fanoušky, je vidět, že jejich počet je celkem velký. Na třetím místě se potom objevil seriál s názvem Riverdale, který je zajímavou novinkou roku 2017 a už má hned dvě série, které jsou dobře hodnoceny.

Filmy

Podívejme se také do světa filmové produkce. V roce 2017 se objevilo několik očekávaných novinek a tak je jasné, že mnoho z nich se dostalo na přední příčky našeho žebříčku. O jakých mluvíme konkrétně? Nejstahovanějším filmem byl Spider Man Homecoming, který patřil mezi velmi dobrý hit, nejenom mezi fanoušky komiksů. Na druhém místě se umístil film Válka o planetu opic, tedy War for the Planet of the Apes, ve svém originálním znění. Na třetím místě zajímavé akční scifi, a to Transformers: Poslední rytíř. Nutno ale říci, že z hlediska hodnocení rozhodně zaostává za předchozí tvorbou.

Objevily se i zajímavosti

Jaké konkrétně? Příkladem může být třeba titul Telugu 2017, který pochází z indické filmové produkce. Podobně je na tom také titul Malayalam 2017, popřípadě i romantické drama Half Girlfriend. Je vidět, že se do popředí začínají dostávat i různé alternativní díla, než jenom klasický mainstream.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *