Trumpova sociální síť Truth Social bude spuštěna v únoru

Sociální síť Truth Social

Nová sociální síť bývalého prezidenta Donalda Trumpa, Truth Social, bude spuštěna na iOS 21. února. To je mimochodem Den prezidentů, pokud jste to nevěděli. Aplikaci vytváří Trump Media and Technology Group (TMTG), Trumpova nová mediální společnost vedená bývalým americkým poslancem Devinem Nunesem.

Podobná Twitteru

Truth Social vypadá velmi podobně jako klon Twitteru, tedy alespoň na základě snímků obrazovky v seznamu App Store. Stránka profilu zobrazená na jednom snímku obrazovky vypadá téměř přesně jako stránka Twitteru a zdá se, že příspěvky mají ikony pro odpovědi, retweety, oblíbené položky a sdílení. Truth Social popisuje v popisu aplikace každý jednotlivý příspěvek jako „pravdu“. Ekvivalent retweetu se zřejmě nazývá „re-truth“.

Logo sociální sítě Truth Social

Design sociální sítě podobný Twitteru není téměř jistě náhoda. Twitter byl po léta Trumpovým oblíbeným megafonem, dokud nebyl v lednu 2021 krátce po povstání v Kapitolu 6. ledna trvale zakázán. V květnu spustil v podstatě blog, kam publikoval ubohé komentáře v délce Twitteru, ale nebyl zdaleka tak populární jako jeho bývalý účet na Twitteru a byl uzavřen necelý měsíc po jeho spuštění. Trump v říjnu zažaloval Twitter ve snaze obnovit svůj účet.

Není jasné, zda 21. únor bude také tím, kdy bude Truth Social k dispozici na webu a/nebo Androidu. Pokud právě teď navštívíte web společnosti Truth Social, existuje pouze tlačítko pro předobjednávku bezplatné aplikace v App Store a formulář, který můžete vyplnit, abyste se zařadili do pořadníku. Není také jasné, zda bude sociální síť při spuštění pouze pro pozvání.

Truth Social již byla spuštěna ve verzi beta pro „pouze pro zvané hosty“, řekl Trump v rámci prosincového oznámení o partnerství TMTG s webem pro sdílení videa Rumble (který bude poskytovat technologii videa a streamování pro Truth Social).

Truth Social však již vyvolal určitou kontroverzi. Truth Social je vytvořen pomocí zdrojového kódu Mastodon, ale v říjnu Mastodon zveřejnil prohlášení, že společnost Truth Social porušila licenci softwaru Mastodon, protože Truth Social tvrdila, že je proprietární, a protože Truth Social svůj zdrojový kód zpět nesdílela. Společnost Mastodon uvedla, že zaslala formální dopis hlavnímu právnímu zástupci společnosti Truth Social se žádostí, aby sdílela zdrojový kód, a společnost Truth Social od té doby přidala na své webové stránky sekci „Open Source“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *