Huion Kamvas Pro 16: Kvalitní grafický tablet pro začátečníky i pokročilé

Huion Kamvas Pro 16

Huion Kamvas Pro 16 je grafický tablet s displejem, který cílí na základní trh pro studenty, začínající uživatele grafických tabletů nebo jednoduše pro ty, kteří mají omezený rozpočet a chtějí přejít od staršího, zastaralého hardwaru.

Kamvas Pro 16 nelze zaměňovat s jinými produkty z rodiny Huion s podobným názvem, jako je Kamvas 16 (2021), Kamvas Pro 16 (4k) nebo Kamvas Pro 16 Premium. Na webu Huion je k dispozici několik různých konfigurací, ale specifikace tabletu jsou stejné bez ohledu na možnosti, které vyberete, protože pouze měníte regionální napájecí adaptér a vybíráte volitelné příslušenství. Je třeba poznamenat, že Kamvas Pro 16 není standardně dodáván se stojanem, takže pokud jste zvyklí s ním pracovat, nezapomeňte vybrat možnost „se stojanem“.

Huion Kamvas Pro 16

V krabici dostanete uměleckou rukavici, stojánek na pera, který obsahuje 10 náhradních hrotů, hadřík na čištění obrazovky, napájecí adaptér a bezbateriové pero PW517, spolu se všemi kabely a vodítky pro nastavení.

Technické specifikace

  • Velikost obrazovky: 15,6 palce
  • Rozlišení obrazovky: 1920 x 1080p (full HD, 16:9).
  • Typ obrazovky: Laminované antireflexní leptané sklo, IPS
  • Kontrast: 1000:1
  • Úrovně tlaku: 8 192
  • Barevný gamut: 120 % sRGB
  • Stylus: Bez baterie,
  • Porty: Výstup HDMI/USB
  • Hmotnost: 1,35 kg (bez stojanu)
  • Rozměry produktu: 437,8 x 251,2 x 11,5 mm
Huion Kamvas Pro 16

Kamvas Pro 16 pod lupou

Na Kamvas Pro 16 je šest tlačítek, kterým můžete přiřadit příkazy, se dvěma dalšími tlačítky; horní je vypínač a spodní je funkční klávesa. Oba jsou o něco větší, ale jinak je těžké je rozlišit, pokud nedáváte pozor, jak jsme při několika příležitostech zjistili po vypnutí tabletu uprostřed skicování.

K dispozici je také delší dotykové tlačítko pro přepínání štětců, posouvání a přibližování, mezi kterými můžete přepínat pomocí funkční klávesy. Pokud jste zvyklí na větší notebooky, bez problémů se vám tento přístroj vejde do batohu a je překvapivě lehký, váží pouhých 1,35 kg. Mimo tlačítka působí design jako prémiový tablet se zadní částí z broušeného kovu a gumovými úchyty, které zabraňují sklouznutí tabletu.

Pero PW517 je fantastické, skvělý upgrade ze starších stylusů Huion, které k provozu vyžadovaly baterii. Toto bezbateriové pero je ve výsledku lehčí a má dvě tlačítka, která jsou ve výchozím nastavení pro funkce pravého/levého kliknutí myši.

Huion Kamvas Pro 16 pero

Můžete upravit věci, jako je citlivost pera na tlak a přidělit příkazy dvěma tlačítkům pera a šesti dostupným tlačítkům na tabletu, ale neexistuje možnost vytvářet profily, takže pokud v různých aplikacích používáte různé akce, je potřeba pokaždé vstoupit a ručně je změnit, což může být trochu těžkopádné.

Povrchem Kamvas Pro 16 je leptané sklo, které mu dodává lehkou papírovou texturu pro kreslení, což je mnohem hezčí než kreslení na hladký lesklý povrch. Zrnitost je jen nepatrná, ne dost na to, abyste měli pocit, že přejíždíte hrotem pera po smirkovém papíru, ale pokud plánujete používat tablet denně, určitě budete potřebovat další hroty pera uložené ve stojánku pro pero ve tvaru donutu.

Celkově se jedná o fantastický grafický tablet, který vyvažuje rozpočet, velikost a funkce, aby oslovil poměrně široký trh. Každý, kdo začíná používat tablet s vyhrazeným displejem, si pravděpodobně nevšimne malých výtek a veteráni z oboru, kteří používají profesionální produkty, mohou alespoň ocenit, jak daleko Huion došel jako konkurenční značka. Pokud si nějaký vyberete, zřejmě nebudete zklamáni.

Zdroj obrázků: Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *