Instagram příští rok představí funkce rodičovské kontroly

Instagram na telefonu

Instagram zavede v březnu nové funkce rodičovské kontroly na své platformě, oznámil šéf služby Adam Mosseri v příspěvku na blogu. Umožní rodičům a opatrovníkům vidět, kolik času jejich teenageři tráví na Instagramu, nastavit časové limity a dostanou upozornění, pokud jejich dítě někoho nahlásí. Ovládací prvky byly oznámeny jako balíček nových funkcí navržených tak, aby se platforma stala bezpečnějším místem, zejména pro její dospívající uživatele.

Ačkoli příspěvek Mosseriho říká, že na těchto bezpečnostních funkcích se pracovalo „dlouho“, jejich oznámení přichází po sérii škodlivých odhalení o sociální síti vlastněné Meta. Nejpozoruhodnější je, že interní dokumenty, které unikly informátorkou Frances Haugenovou, ukázaly, že Instagram si byl vědom toho, že jeho služba může zhoršit problémy se zobrazením těla u dospívajících žen. Tento týden má Mosseri svědčit před senátním výborem, kde bude pravděpodobně dotázán na dopad Instagramu na jeho mladé uživatele.

Rodičovskou kontrolou funkce nekončí

Kromě nové rodičovské kontroly Instagram říká, že vyvíjí vzdělávací centrum pro rodiče a opatrovníky, které jim nabídne tipy a návody o používání sociálních médií dětmi.

V nejbližší budoucnosti Instagram uvádí, že zavádí funkci „Take a Break“, kterou začal testovat minulý měsíc. Tato funkce pro přihlášení vyzve uživatele, aby opustili aplikaci, jakmile se po určitou dobu, například 10, 20 nebo 30 minut, posouvají. Oznámení vyzve uživatele, aby tuto funkci zapnuli, a Instagram říká, že 90 procent uživatelů v testech nechalo připomenutí zapnutá, jakmile byla nastavena. Tato funkce je již spuštěna v USA, Velké Británii, Irsku, Kanadě, Novém Zélandu a Austrálii a bude celosvětově dostupná začátkem příštího roku.

Mezi další nové bezpečnostní funkce patří změny v tom, jak Instagram zachází s oprávněními k označování pro dospívající uživatele, které se mají zavést pro všechny začátkem příštího roku. Ve výchozím nastavení Mosseri říká, že služba již nebude umožňovat uživatelům označovat nebo zmiňovat dospívající uživatele. V lednu také přichází nová funkce hromadného mazání, která uživatelům umožní hromadně odstraňovat jejich příspěvky, lajky a komentáře. Mosseri říká, že je to navrženo tak, aby uživatelům pomohlo „spravovat jejich digitální stopu“.

Příspěvek od Mosseriho se také zabývá podrobnostmi o bezpečnostních funkcích, které jsou v dřívějších vývojových fázích. Potvrzuje, že služba pokračuje ve zkoumání plánů, jak „odstrčit“ lidi od témat, kterými se příliš dlouho zabývali. Když v říjnu oznámil tuto funkci spolu s Take a Break, viceprezident společnosti Meta pro globální záležitosti Nick Clegg řekl, že to nakopne „obsah, který nemusí být pro uživatele dobrý“. Instagram neuvedl, kdy by se funkce mohla spustit. Služba také zkoumá zavedení přísnějšího nastavení pro kontrolu toho, jaký obsah se uživatelům v Prozkoumat doporučuje, s cílem omezit jejich vystavení „potenciálnímu škodlivému nebo citlivému obsahu nebo účtům“.

Přestože příspěvek na Instagramu obsahuje řadu citací od odborníků a výzkumných partnerů, kteří píší na podporu nových funkcí, Mosseri bude mít práci u konce, pokud chce získat stále kritičtější zákonodárce v USA. „Meta se pokouší odvrátit pozornost od svých chyb tím, že zavádí rodičovské příručky, používá časovače a funkce kontroly obsahu, které by spotřebitelé měli mít po celou dobu,“ řekla The New York Times senátorka Marsha Blackburnová (R-TN) . „Ale mí kolegové a já dobře vidíme, co dělají.“

Obrázky: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *