Máte doma vinylové desky? Pak by vás potěšil gramofon Victrola Premiere V1

Gramofon Victrola

Dostat se k vinylu se může zdát jako skličující vyhlídka, ale nejnovější gramofon od společnosti Victrola by to mohl usnadnit než kdy předtím. Nový Victrola Premiere V1 je hudební systém vše v jednom, který dokáže roztočit vaše desky, bezdrátově streamovat vaše vinyly do externího reproduktoru Bluetooth a dokonce zesílit zvuk vašeho televizoru.

Co všechno zařízení umí?

Kombinuje gramofon s vestavěnými stereo reproduktory a bezdrátovým subwooferem, čímž eliminuje potřebu spousty otravných kabelů, které se vinou po vaší místnosti od gramofonu k zesilovači a reproduktorům. Hudební systém, který kombinuje vzhled starých a nových zvukových technologií, je vybaven podsvíceným voličem, který umožňuje výběr z řady vstupů – a díky optickému vstupu jej můžete připojit k domácímu stereu nebo televizoru.

Můžete také ovládat hlasitost systému pomocí osvětleného knoflíku (ačkoli je součástí dodávky i dálkové ovládání), přičemž Premiere V1 poskytuje bohaté basy a čisté výšky bez rušení nebo přeskakování jehly. A pokud nechcete používat vestavěné reproduktory systému, můžete zvuk svých desek přenést do externího reproduktoru Bluetooth pomocí firemní technologie VinylStream.

Vestavěné reproduktory by mohly způsobovat vibrace, které zkreslují zvuk vašeho vinylu, ale Victrola říká, že její antivibrační řemenový pohon, který je přihlášen k patentování, znamená, že to nebude problém. Kovový talíř se silikonovou podložkou by měl zajistit, že se vaše záznamy nepoškodí.

Gramofon Victrola

I když je u Premiere V1 zřejmý důraz na pohodlí, stále byste si měli užít všechnu zábavu z hraní si s tradičním gramofonem; můžete například nastavit protizávaží na raménku tak, jak si vaše srdce přeje. Na trhu se jeho cena pohybuje kolem 700 dolarů, tedy kolem 16 tisíc korun. Je to mnoho, ale sběratelé vinylových desek si možná rádi připlatí ua skvost, který jim dopřeje ten nejlepší zážitek z jejich desek. Slušný gramofon s externím zesilovačem a stereo reproduktory by obvykle stál minimálně to, ne-li více – nemluvě o přiloženém subwooferu.

Vinyl se stále těší opětovnému nárůstu popularity a to znamená, že je tu nová generace potenciálních nadšenců pro gramofony – a tím, že jeho nastavení bude co nejjednodušší, mohla by Victrola odlákat tyto začínající milovníky vinylů pryč od pohodlí streamování hudby a do teplý, praskavý zvuk točící se desky.

Zdroj obrázků: Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *