TeamViewer plánuje lepší ochranu

Není tomu zase až tak dávno, co se objevily první informace spojené s tím, že prostřednictvím programu TeamViewer se dá poměrně dobře a jednoduše hacknout počítač. Na druhou stranu dodejme, že bychom v současné době jenom těžko hledali lepší program na vzdálený přístup, než je právě tento konkrétní. A jak společnost na útoky a problémy reaguje? Nejprve dělala mrtvého brouka, ale nyní už je poměrně jasné, že má v plánu danou situaci nějakým způsobem řešit. A jak konkrétně?

Plánuje se lepší monitoring

Samotný jack je poměrně jednoduchý, jelikož souvisí s historií navštívených stránek a jednotlivými logy. I z toho důvodu se tvůrci programu TeamViewer více zaměří hlavně na monitorování jakéhokoliv nestandardního přihlašování.  Pokud dojde k tomu, že bude detekována jakákoliv nestandardní aktivita, dojde k tomu, že bude vyžádáno nové heslo.

Pokud půjde o aktivitu spojenou s tím, že bude samotné heslo obcházeno, plánuje TeamViewer také o něco lepší zabezpečení. V tomto případě mluvíme o možnosti toho, že bude vyžadována autorizace emailem, kde bude potvrzovací odkaz. Jedině tak bude možné pokračovat v konkrétní relaci.

Oblíbenost klesá

Jakmile se objevili první informace o tom, jak je TeamViewer napadnutelný a že je možné zneužít počítač, kde je program nainstalovaný, se spustila doslova řetězová reakce. Pokud bychom měli být konkrétnější, tak lidé začali TeamViewer nejenom odinstalovávat ze svých počítačů, ale došlo i k tomu, že výrazně váznou počty nových stažení. Naopak poměrně stoupají počty stažení u různých alternativních produktů. I proto je cílem vývojářů nejprve odhalit samotnou chybu a ono rizikové slabé místo a následně vydat aktualizaci. Je však otázkou, zda uživatelé napodruhé uvěří, že je program opět v naprostém pořádku a tak se ho již nebudou muset obávat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *