Apple plánuje představit nový monitor

Nejsou to jenom špičkové notebooky, nebo mobilní telefony. Že je společnost Apple technologickou jedničkou současné doby, to rozhodně není nutné nikomu připomínat. Tedy ani vám. Podívejme se raději na důvody, proč tomu tak je. Jedním z důvodů je jistě aktuálně probíhající vývoj nového monitoru, který by měl být skutečně něčím výjimečným. Měl by nabídnout 5K rozlišení, což je zcela jistě skutečným unikátem na současném trhu. Nepůjde samozřejmě o úplnou novinku, jelikož společnost má ve svém portfoliu zařízení s názvem Apple Thunderbolt Display, které v tuto chvíli nabídne rozlišení 2 560 x 1 440 korun českých.

S integrovanou grafickou kartou?

Rozlišení o velikosti 5 180 × 2 880 je skutečně velmi lákavé. Na co bychom rozhodně neměli zapomínat, to jsou informace o tom, že takové rozlišení bude muset podporovat i grafická karta umístěná v konkrétním počítači. Například u Macbooku by to mohl být problém. Proto Apple uvažuje o poměrně zajímavém řešení. To by nemělo být spojeno s tím, že se nový displej přizpůsobí dané grafické kartě, jelikož v plánu je řešení, kdy by měly monitory kartu vlastní. Ta by se aktivovala vždy, když by výkon primární grafiky nebyl dostatečný. Díky tomu by se dal monitor bez potíží připojit i k nejmenším notebookům z dílny Applu – ke dvanáctipalcovým Macbookům.

Není to tak růžové

I když podobný postup vypadá velmi zajímavě, pravděpodobně narazíme na jeden klíčový problém. Jedná se o podporu rozhraní Thunderbolt 3, které bude vyžadováno. Pokud se podíváme na aktuální portfolio produktů společnosti Apple, je třeba říci, že daným rozhraním se budou moci pyšnit až nové generace Macbooků Pro. Je tedy jasné, že tato technologická novinka najde využití spíše jenom v souvislosti s několika produkty, které společnost uvede na trh v následujícím období. Doufejme, že se však jejich počet bude rozšiřovat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *