Microsoft chce vstoupit i do světa automobilů

Že je oblast automobilismu stále více spojena s oblastí výpočetní techniky, o tom není pochyb. Nejsou to jenom klasické multimediální systémy, ale jsou to také autonomní automobily, které už dokážou sami řídit a dovést nás do cíle. A právě v tomto segmentu se chce angažovat také společnost Microsoft. Nikoliv tak, jako Google, který vyvíjí vlastní automobily. Cesta by měla být spojena s tím, co tento softwarový gigant umí nejlépe. A tím logicky není nic jiného, než dodávka softwaru. A ten by se měl zaměřit právě na oblast vývoje samořídících automobilů.

Spolupráce je otevřená

Vyjádření společnosti Microsoft je v podstatě jasné. Je otevřena jakékoliv spolupráci s jakoukoliv automobilkou u nás. Je jasné, že z Google nebo společnosti Apple poptávka nepřijde. Je ale řada dalších automobilek, které chtějí jít právě touto cestou a které možná právě v tuto chvíli hledají dodavatele softwaru. A právě ti si mohou spolupráci s Microsoftem pochvalovat. Z jakého důvodu? Jelikož tato společnost s několika automobilkami již delší dobu spolupracuje. A to na vývojích klasických multimediálních systémů. Mezi dané automobilky patří třeba:

  • Ford
  • Fiat
  • BMW

I přes subdodavatele

Že to Microsoft s oblastí automobilismu myslí skutečně vážně, to dokládají také informace o tom, že se chce postupně spojit i s několika subdodavateli, se kterými by navázala spolupráci. A to v oblasti právě palubních a informačních systémů. Je tedy jasné, že právě trend vývoje moderních automobilů bude v následujících letech velmi upřednostňovaný a je tak přirozené, že ti největší softwaroví giganti na trhu budou chtít z daného pomyslného koláče získat skutečně co možná největší podíl. A jak je vidět, lze na to jít i chytřejší cestou, než investovat peníze výhradně do vlastního vývoje s možná nejistým výsledkem. Nechme se překvapit, kam až se Microsoft dostane.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *