Instagram se mění stále více – co připomíná?

Čtenářům našeho magazínu jistě nemusíme připomínat, co je to vlastně Instagram a jak funguje. Jde o sociální síť, která je primárně určena pro sdílení fotografií. Ještě do minulosti bylo samozřejmostí, že se vám po přihlášení začaly objevovat fotografie seřazené podle data přidání. Nyní je všechno jinak, jelikož již necelý měsíc si můžete stále intenzivněji všímat, že fotografie jsou řazeny i podle jiných klíčů, než je právě datum přidání. Důvod je v podstatě jednoduchý a je spojený s tím, kdo Instagram vlastní.

Podobně jako Facebook

Velmi podobným vývojem si v minulosti prošla i aktuálně nejvyužívanější sociální síť na světě, kterou je Facebook. I zde hrál nejprve roli čas, ale postupem času se změnil algoritmus a došlo k zobrazování příspěvků nejzajímavějších. A jelikož Instagram je v majetku právě této sociální sítě, je více než jasné, že daný algoritmus se začíná pomalu ale jistě testovat a používat i zde. To logicky znamená, že se mnoho uživatelů začíná bouřit, jelikož jsou zvyklí na to, že po přihlášení již nemohou postupně sjet všechny nejnovější obrázky, které jejich kamarádi a známí na tuto obrázkovou sociální síť přidali.

Instagram se brání

Těmto lidem samozřejmě Instagram oponuje tím, že u běžných uživatelů, kteří se přihlašují jednou za čas, dochází k tomu, že mohou vidět mnohem více zajímavějšího a důležitého obsahu, než u klasického časového třídění. V něm prý až 30 procent fotografií daný uživatel neměl šanci vidět. Proto mu nyní bude naservírováno skutečně jenom to nejdůležitější. Jak se změna ujme, to zatím nechme na následujících měsících. Pokud také nejste spokojeni, nezbývá než doufat, že zatím vydrží třetí nejrozšířenější sociální síť, kterou je Twitter. Právě zde totiž stále řazení podle času funguje. A podle posledních zpráv by k jakékoliv změně docházet nemělo. Alespoň nějaké pozitivum.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *