Prohlížeč Vivaldi přichází s dalšími novinkami

Pokud se jedná o prohlížení internetu, je většina lidí zvyklá na trojici nejvyužívanějších možností, které aktuálně na našem trhu existují. Pokud se podíváme konkrétněji, musíme říci, že se jedná o prohlížeče:

  • Firefox
  • Opera
  • Internet Explorer

K dispozici jsou však i menší projekty. Jedním z nejzajímavějších poslední doby je prohlížeč s označením Prohlížeč Vivaldi. Ten v první řadě zaujme tím, že se jedná o produkt z dílny předchozího tvůrce Opery. To ale není jediným unikátem, jelikož pokud něčím nadchne dále, jsou to fakta spojená s poměrně zajímavými a pro mnohé z nás jistě nadstandardními funkcemi.

Vyzkoušejte gesta myší

To nejzajímavější, co rozhodně musíme zmínit, to jsou určitě uživatelské gesta, která můžeme sami nastavit. Ta souvisí s pohybem myši. Sami si tak můžeme nadefinovat, co konkrétně se stane, pokud uděláme například kolečko, nebo jakýkoliv jiný pohyb ukazatelem. Prohlížeč na to okamžitě zareaguje a spustí konkrétní funkci.

Přibližte si stránku

Zajímavou funkcí je také přibližování konkrétní stránky, jelikož i tu můžeme označit za něco unikátního. Přiblížení totiž můžeme nejenom nastavovat pero každý panel individuálně, ale máme samozřejmě možnost nastavit přiblížení od dvaceti procent, až po 500. Se zobrazováním konkrétního webu souvisí i to, že se vám vždy vykreslí naprosto korektně. A to hlavně díky tomu, že je prohlížeč Vivaldi postavený na Chromiu.

Jediným negativem, které zatím musíme zmínit, je rozhodně informace o tom, že není k dispozici možnost synchronizace dat s jinými prohlížeči. Jde například o nastavení, nebo třeba také záložky. Vývojáři však ubezpečují, že na těchto konkrétních vlastnostech již aktivně pracují a tak se této možnosti budeme moci v brzké době dočkat. A to může znamenat, že se tento internetový prohlížeč může stát v brzké době i celkem obávaným konkurentem současných gigantů na internetovém trhu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *