Šťastný Valentýn: Rozvod Windowsu a Internet Exploreru je dokončen

Společnost Microsoft dnes vydá aktualizaci, která navždy zakáže Internet Explorer ve Windows 10. Možná dnes dostáváte květiny, čokolády nebo dárky ve tvaru srdce, ale Microsoft posílá šíp přímo do srdce Internet Exploreru. Softwarový gigant dnes ukončuje provoz Internet Exploreru a trvale deaktivuje prohlížeč prostřednictvím aktualizace Microsoft Edge ve většině verzí Windows 10.

Podpora Microsoft Edge

Microsoft oficiálně vyřadil Internet Explorer v červnu minulého roku a ukončil jej ve prospěch Microsoft Edge, přičemž podpora byla oficiálně stažena pro IE 11. Ale dnešní aktualizace Microsoft Edge zajistí, že již nebudete moci spustit Internet Explorer 11 na většině klientských verzí Windows 10. Existuje několik výjimek, včetně kanálu Long-Term Service Channel společnosti Microsoft pro Windows 10 a verzí jako Windows 10 China Government Edition, ale pro všechny ostatní dnes IE 11 mizí.

Základní technologie, která pohání Internet Explorer, MSHTML a Trident engine však budou nadále podporovány. Microsoft přešel na svůj prohlížeč Edge s technologií Chromium jako výchozí ve Windows 11, ale modul MSHTML je stále součástí Windows 11. Existuje pro napájení režimu IE v Microsoft Edge a Microsoft říká, že bude podporovat režim IE v Edge až na adrese minimálně 2029.

Společnost Microsoft se snaží vyřadit Internet Explorer již téměř 8 let. Tvůrce softwaru opustil značku Internet Explorer s vydáním Windows 10 v roce 2015 a vytvořil režim IE pro Edge v roce 2019. Microsoft se také v posledních letech snažil zastavit lidi v používání Internet Explorer a označil jej za „řešení kompatibility“ pro firmy, spíše než prohlížeč, který by měl být používán denně.

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *