Apple je již 16. rok v řadě „nejobdivovanější společností světa“

Společnost Apple si zajistila první místo v každoročním seznamu nejobdivovanějších společností světa Forbes a obsadila první místo již 16. rok v řadě. V opakování posledních 15 vydání seznamu se společnosti Apple podařilo udržet pozici na prvním místě v seznamu sestaveném Forbesem. Apple je v čele žebříčku před mnoha významnými organizacemi, včetně Amazonu a Microsoftu na druhém místě a Berkshire Hathaway na čtvrtém místě.

Absolutní dominance

JP Morgan Chase se dostal na páté místo v seznamu , před Waltem Disneym na šestém. Maloobchodník Costco se dostal na sedmé místo, Pfizer na osmé místo, Alphabet na devátém místě a American Express uzavírá první desítku.

Žebříčky jsou reputace společnosti, založené na průzkumu přibližně 3 700 firemních manažerů, ředitelů a analytiků.

Apple, rozdělený do podkategorií, dokáže dominovat ve všech kategoriích, a to díky celkovému skóre 8,65 bodu. Přirozeně je na vrcholu žebříčku počítačového průmyslu, stejně jako tomu bylo v roce 2022.

Mezi další kategorie, ve kterých Apple zvítězil, patří inovace, řízení lidí, využití podnikových aktiv, společenská odpovědnost, kvalita managementu, finanční zdraví, dlouhodobá hodnota investice, kvalita produktů a služeb a globální konkurenceschopnost.

„Největší technologické společnosti mohou čelit poměrně těžkým časům, ale 25. vydání seznamu nejobdivovanějších společností Fortune World’s All-Stars naznačuje, že kolegové gigantů je respektují stejně jako kdykoli předtím,“ uvádí publikace.

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *