Stane se Vietnam velmocí ve světě mobilů?

Pokud bychom se zeptali libovolného počtu lidí, jakou zemi považují na velikána v oblasti výroby mobilních telefonů, většina by zřejmě odpověděla Čínu nebo Japonsko. Málokdo tedy tuší, že se do popředí začíná pomalu, ale jistě, dostávat také Vietnam. Ano, je to tak, přátelé. Vietnamské telefony se na trhu už také objevují a obrovský koncern Vingroup nyní hodlá zajít ještě mnohem dál. Podle posledních informací zahraničních médií totiž chce postavit další továrnu na výrobu mobilních telefonů. Jakou kapacitou se prý bude pyšnit? A jaké úspěchy má nyní za sebou?

Ambiciózní plány se začínají pomalu plnit

Zmíněná akciová společnost vstoupila na vietnamský trh s přibližně 95 miliony obyvatel teprve loni v prosinci s ambicí, že v brzké době by ráda přebrala zákazníky Samsungu či Applu. Telefony Vsmart, které se stávají čím dál tím populárnějšími, jsou dodávány s čipy Qualcommu a operačním systémem Android vyvíjeným obří společností Google. Do prodeje šli za poměrně nízkých cen, které taktéž měli přispět k většímu zájmu široké populace. Nejlevnější mobily z těchto dílen se prodávají za 3 311 Kč a ty nejdražší naopak za 6 436 Kč. Od začátku bylo jasné, že si svou klientelu na trhu jistě najdou. To se nakonec opravdu potvrdilo a proto se společnost chystá oslovit i trhy jiných zemí.

Evropa opravdu láká, kde už jsou mobily k dostání

Vietnamská společnost již začala prodávat své mobily například ve Španělsku a plánu jsou i další velké země Evropy. K tomu by měla dopomoci nová továrna, která prý za rok zvládne vytvořit neuvěřitelných 125 milionů telefonů. Může za to zejména skutečnost, že nový závod bude mít pětadvacetkrát větší kapacitu než ten předchozí.

Myslíte si, že o nové vietnamské mobily bude zájem například i na našem, domácím trhu? Na odpovědi si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Nicméně si myslíme, že právě nízká cena v očích mnoha obyvatel bude rozhodující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *