Nepřišel vám dopis z Bradavic? Nezoufejte! Tvůrci Pokémon Go přinášení svět plný kouzel!

O světoznámé hře Pokémon Go slyšel už každý. Tvůrci této hitovky přicházení s novinkou, která nechá málokoho chladným. Místo trenérem pokémonů se můžete stát parťákem Harryho Pottera a svůj mobil používat jako svou kouzelnou hůlku. Nasednete na vlak do Bradavic?

O čem o vlastně bude

Určitě jste už slyšeli a systému rozšířené reality. To je přesně ten systém, na kterém studio Niantic vystavělo svoji světoznámou hru Pokémon Go, a který dal hernímu světu nové možnosti. Kombinace příběhu, starého dobrého RPG a tak trochu lovení kešek se ukázala jako neporazitelná kombinace – osvědčení se při kouzelní stejně, jako při chytání roztomilých stvoření?

Každý čaroděj a čarodějka, kteří se do nové hry Harry Potter: Wizards Unite zaregistrují, má možnost svůj příběh výrazně ovlivnit.  Děj hry je zasazen po smrti lorda Voldemorta a vaším úkolem je najít v mudlovském světě velké množství ztracených předmětů, lidí, zvířat a vzpomínek, které se tam ztratily. Tyto věci tam v žádném případě nemůžou zůstat – kouzelnický svět přece musí zůstat v utajení.

Kdo a kdy

Tato hra, na kterou se mnozí fanoušci již hezkých pár měsíců těšila, oficiálně vyšla 21. června. Toto datum mělo být původně společné pro celý svět, ale v Česku jsem si chvíli počkali. Každopádně již je ke stáhnutí i u nás – takže pokud chcete stihnout první hráčskou vlnu, nemáte na co čekat.

Hra je k dispozici na

  • App Store (pro iOS)
  • Google Play (pro Angroidy)

Za hrou ze světa Bradavic stojí společnost Portkey Games (WB Games San Francisko a Niantic).  Neměli bychom ale ani zapomenout na původní autorku předlohy – J. K. Rowlingovou, díky které tento svět vůbec vznikl. Fanoušci tohoto světa se k této hře obracení s naději, že si spraví chuť po kritizované hře ze stejného kouzelnického prostředí Hogwarts Mystery.

Do které koleje byste chtěli patřit vy – Nebelvír, Zmijozel, Havraspár nebo Mrzimor?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *