Springboard: Tajná historie prvního skutečného smartphonu

Deset let předtím, než Steve Jobs představil iPhone, si malý tým odpadlíků představil a pokusil se postavit moderní smartphone. Téměř zapomenutý historií, malý startup jménem Handspring se pokusil vytvořit budoucnost dříve, než byla připravena. Níže si můžete pustit dokument s názvem „Springboard: the secret history of the first real smartphone“. Jde o senzační ukázku toho, jak přišla na trh technologie, na kterou lidé nebyli připravení.

O čem dokument je?

Jde o půlhodinový dokument o klíčových hráčích Palm and Handspring: Donna Dubinsky, Jeff Hawkins, Ed Colligan a další. Je o velmi ambiciózní videoprojekt.

Palm

O Handspring jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, ale krátce to byl jeden z nejrychleji rostoucích podniků v americké historii, který prodával osobní digitální asistenty Visor. Ale společnost měla větší ambice – viděla mobilní budoucnost a udělala první kroky k tomu, co se stane moderním smartphonem – i když čelila skepsi celého odvětví.

Sen o Handspring Treo se ukázal být příliš daleko před svou dobou – než na něj byla připravena technologie uvnitř smartphonů nebo průmysl, který je prodával. Řada špatných interních rozhodnutí a vnějších katastrof Handspring zastavila na dostatečně dlouhou dobu, že Apple pokračoval v tom, co Handspring nedokázal.

Odrazový můstek je také pohledem na dřívější dobu v technologii. Byla to doba, kdy se zdálo, že existuje mnoho budoucností, dokonce i taková, kde malý startup mohl vyhrát nadcházející války o smartphony. Springboard se nyní streamuje po celém světě. Můžete jej níže sledovat na kanálu YouTube. Je velmi zajímavé, jak některé technologie předběhnou svojí dobu a je škoda, že se sen společnosti Handspring nenaplnil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *