Přenosné monitory udělají z telefonu notebook, třeba Nexdock 360

Nexdock 360

Přenosné monitory jsou mezerou na trhu. Stále více lidí má natolik výkonný smartpohone že by jim hravě nahradil notebook. Překážkou je malý displej a absence velké klávesnice. Když si však pořídíte přenosný monitor, stačí ho spojit s telefonem a ráze máte k dispozici plnohodnotný notebook. Pokud jste o takovém zařízení ještě neslyšeli, jedním z nich je Nexdock 360.

Co od něj očekávat?

Každý, kdo tento produkt nezná, pravděpodobně dojde k závěru, že Nexdock 360 je velmi drahý ultrabook. Protože přesně tak to vypadá a cítí. S pouhými 1190 gramy jde o vysoce přenosné řešení, kde je hmotnost obrazovky a klávesnice zhruba stejná. Konstrukce je vysoce kvalitní, jedná se o atraktivní kombinaci hliníku a plastu, jde zde spíše o vzhled než o robustnost. Displej je 13,3-palcový plně laminovaný IPS displej s přirozeným rozlišením 1080p a možností dotyku. Vyšší rozlišení jsou dobrá, ale pro tento rozsah obrazovky je 1080p pravděpodobně praktickou volbou pro čitelnost.

Nexdock 360

Na klávesnici je skvělé, že využívá celou šířku Nexdocku, což umožňuje, aby byly klávesy dobře dimenzovány a rozmístěny. Přidružený trackpad má méně místa a postrádá viditelná tlačítka myši. Má tlačítka, ale jsou pod přední hranou podložky. Na levé straně základny je port USB-C určený pro připojení telefonu, vstup mini-HDMI. Naopak vpravo jsou další dva USB-C porty, jeden, který je určen pro nabíjení dodávanou nabíječkou, 3,5mm audio jack, slot pro MicroSD kartu a tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Podél horního okraje poblíž spodní části obrazovky jsou čtyři 1W reproduktory pro ty, kteří mají rádi zvuk, ale nezajímají se o sluchátka.

Vnitřní baterie 44 Wh (7,6 V, 5 800 mAh) poskytuje energii pro napájení obrazovky, když je mimo síť, a také nabije jakýkoli připojený telefon. Výdrž baterie závisí na tom, zda je připojený telefon nabíjen Nexdockem 360 nebo ne. Pokud je nabíjení zakázáno a jas obrazovky není nastaven na 100 %, je baterie dostačující k provozu přibližně 11 hodin.

Obrazovku a klávesnici propojují plně reverzibilní panty, které umožňují panelu pracovat v režimu stanu nebo s klávesnicí složenou pod ním, čímž se z něj stane 13,3palcový tablet.

Vyplatí se investice?

Nevzdělané by mohlo zmást to, že se může zdát, že jde o počítač, ale nemá žádnou nezávislou schopnost. Ve své podstatě se jedná pouze o obrazovku s nezabudovaným USB hubem, klávesnicí a trackpadem. Ale jakkoli by se tato volba mohla zpočátku zdát omezená, v mnoha ohledech je to síla jejího designu. Pokud hledáte univerzální zařízení, se kterým maximálně využijete svůj chytrý telefon, jde o skvělou volbu.

Zdroj obrázků Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *