Twitter řeší hrubé napadení feministky

Twitter řeší další stížnost, která se týká hrubého a nepřístojného napadání. Tentokrát se cílem útočníků stala feministka Caroline Criado-Perez.

Není to první podobný případ, v nedávné době totiž Twitter musel řešit s UJEF nepříjemné záležitosti v případu náboženského napadání francouzských Židů. Kompletní článek jsme přinesli již dříve. Nyní se ovšem jedná o útoky na feministku, jejímž případem se dokonce začalo zabývat ministerstvo vnitra Spojeného království, konkrétně Yvette Cooperová, stínová ministryně vnitra.

Ta se na Twitter přímo obrátila poté, co se feministická aktivistka stala terčem útoku. Podle Cooperové byl zásah Twitteru nepřiměřený. Cooperová si stěžovala na „hanebné, otřesné a nepřijatelné“ připomínky na adresu aktivistky, která byla vystavena záplavě hrozeb ze stran útočníků. Tato situace podle dostupných informací trvala jeden den.

Na Perezovou byly mířeny nepřátelské tweety, v nichž jí útočníci vyhrožovali znásilněním, popřípadě zabitím. Celou tuto aféru započala nevědomě právě Perezová, když sdílela ženský obrázek (portrét Jane Austenové – autorky románu Pýcha a předsudek – jež má nahradit portrét Charlese Darwina), který chce dát na nové bankovky. V souvislosti s jejím případem a kampaní na její podporu se objevil návrh, který získal již dvacet tisíc podpisů, o zavedení speciálního tlačítka pro rychlé nahlašování podobných případů. Sama Perezová poté získala podporu poslanců a dalších významných osobností.

Tony Wang, generální ředitel Twitteru ve Velké Británii, okamžitě zareagoval a apeloval na uživatele, aby hlásili jakékoli porušení pravidel. Wang také oznámil, že na jednodušší cestě, jak porušení nahlásit, Twitter stále pracuje. Zmíněné tlačítko je ale již nyní dostupné pro iPhone a iPad, brzy by se měla dostat nová funkce i na webový Twitter a Android. Jakmile Twitter doopravdy shledá narušení platných pravidel, bude účet zablokován. I přesto Cooperová označuje postup Twitteru za neadekvátní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *