Chromecast bude podporovat nové služby

Google zaznamenal se svým donglem s názvem Chromecast značný úspěch již nyní, snaží se ovšem uživatele nalákat i na nově podporované televizní služby.

O Chromecastu jsme se již zmínili ve čtvrtém díle seriálu Panorama 168, kde jsme, kromě jiného, psali o tom, že tento dongle, který umožňuje streamování médií, je již vyprodán. Googlu se tak povedl vstup na televizní trh v takové míře, jakou možná ani sám nečekal. Přispět k tomu mají i velcí televizní hráči, kteří se právě s Googlem spolčují, aby mohli vytvořit komplexnější nabídku obsahu.

Dlouho to tedy vypadalo, že se Chromecast bude spoléhat pouze na mediální obsah videoportálu YouTube a Nefllix, ovšem svou podporu v nedávné době vyjádřili i Vimeo, služba Redbox Instant a společnost Plex, která dokonce spolupráci naznačila v jednom ze svých tweetů. Hackeři, kteří odhalili kód Chromecastu, taktéž zjistili, že platformu od Googlu hodlá podporovat i HBO Go.

V současném stádiu vývoje Chromecastu lze streamovat média pouze ze zmíněného YouTube, dále také ze služeb Netflix a Google Play. Uživatelé mohou taktéž zrcadlit média z jiných webových stránek přes Google Chrome plugin. Je nutné ale počítat s tím, že je prozatím dostupný pouze v beta verzi. A další doplňkové služby – Pandora, AOL nebo Revision3 – jsou také teprve v plánu pro uvolnění v ostrých verzích.

Můžeme jen netrpělivě čekat, jaké televizní služby se ještě povede Googlu zlákat. Bude zajímavé sledovat, co vzejde ze spoluprací s tolika významnými, avšak obsahově trochu rozdílnými službami. Co dokáží společně poskytnout za zajímavý mediální obsah, to se necháme překvapit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *