Xbox One s neomezeným úložištěm

Microsoft přišel s revoluční novinkou, která dozajista potěší všechny hráče, kteří netrpělivě očekávají příchod nové next-genové konzole Xbox One.

Jelikož vše napovídalo fatálnímu debaklu Microsoftu v souboji se čtvrtou generací PlayStationu od Sony, snaží se společnost na poslední chvíli zlepšit svou reputaci a přijít s nějakou neočekávanou, pokud možno revoluční novinkou. To se Microsoftu nyní dost možná povedlo, když ohlásil spuštění neomezeného cloudového úložiště pro Xbox One.

Vůbec poprvé bude tato možnost přístupná všem uživatelům, jež vlastní Xbox Live účet, ne jen těm, kteří vlastní prémiový, zlatý účet. Cloudové úložiště bude určeno jak pro herní data, tak i pro ostatní data, kterým dal Microsoft označení „zábava“. Co tím ale Microsoft myslí, to se prozatím neví. Pravděpodobně by se pod zábavou měly skrývat screenshoty z her nebo gameplay videa. K tomuto neomezenému úložišti je také nutné připočítat 500 GB prostoru, který poskytuje zabudovaný harddisk.

Samozřejmě společnost ke svému odvážnému kroku přidala i oficiální prohlášení: „Xbox Live nabízí pro Xbox One neomezený úložný prostor v cloudu pro všechny členy. Cloud bude sloužit k ukládání mnoha typů obsahu Xbox Live, včetně vašeho profilu, her, úspěchů nebo zábavy. Tento obsah je ukládán na online úložiště, takže můžete ke svým datům přistupovat odkudkoliv a kdekoliv. Bez ohledu na to, kde se právě nacházíte.“

Postup Microsoftu lze určitě označit za správný. Můžeme se ovšem v současné chvíli jen domnívat, jaký bude mít tato novinka dopad například na prodejnost konzole Xbox One. Vše napovídá spíše úspěchu Sony, ale nechme se překvapit, jak zareagují konzoloví příznivci.

1 Komentář

  1. Václav Vařílek

    Fatální debakl je příliš silné spojení, řekl bych 😀
    Spousta obchodů hlásí „vyprodané předobjednávky“ jak Xboxu tak PSka
    Ale neomezený cloud by se hodil 😀 pokud to fakt nebude jen na nějaké ty screenshoty… A taky co odezva služby 😀 Microsoft v minulosti několikrát narazil s leností svých online služeb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *