Samsung představil nové SSD disky

Jihokorejská společnost Samsung uspořádala v Soulu summit nesoucí název SSD Samsung Summit. Byl tam představen nový SSD disk Samsung 840 EVO. Krom toho byla projednávaná i budoucnost trhu s SSD disky.

V posledních letech se SSD disky dočkaly velké obliby kvůli svému výkonu a parametrům. V budoucnu se počítá, že plně nahradí klasické pevné disky. A pro ty, kteří nic o těchto discích nevědí, přinášíme několik základních informací.

Solid-state drive neboli SSD je disk, který na rozdíl od pevného disku neobsahuje žádnou pohyblivou část, tudíž vykazuje nižší (resp. žádnou) míru opotřebení a menší spotřebu, což například u notebooku ovlivní výdrž baterie. Další výhodou těchto disků je jejich nízká hlučnost a hlavně vysoká přenosová rychlost. Rovněž nejsou tak náchylné na otřesy jako klasické pevné disky.

Samsung 840 EVO

Samsung si všechny tyto vlastnosti uvědomuje a rozhodl se, jak bylo usneseno, do budoucna rozšířit výrobu těchto disků. To však nebylo hlavním bodem tohoto summitu. Nejdůležitější věcí bylo představení nového SSD disku Samsung 840 EVO, který bude určen pro běžné spotřebitele, jehož nejvýkonnější varianta s rozhraním SATA bude mít kapacitu 1 TB. Ochuzeni nebudou ani velké společnosti, či datová úložiště. Pro ně byl představen model pod označením XS1715, který bude mít rozhraní NVMe a kapacitu 1,6 TB.

Disk Samsung 840 EVO o velikosti 1 TB bude dostupný začátkem srpna, avšak v České republice se ho dočkáme o něco později, až v průběhu srpna. Disk bude k mání na našem trhu za cenu 15 990 Kč včetně DPH. Krom této nejvýkonnější varianty bude disk dostupný i o kapacitě 120 GB, 250 GB, 500 GB, 750 GB, jejichž cena však není doposud známa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *