Kokpit Boeingu 737 jako dárek pro syna

Vskutku netradiční dárek se rozhodl věnovat otec z Francie svému synovi. Zmíněným dárkem totiž je přesná replika kokpitu legendárního letounu Boeing 737.

Laurent Aigon – muž, který má na svědomí tento povedený dárek – pochází z města Lacanau ve Francii. Přestože není pilot, dokonce ani nenabyl žádného technického vzdělání, rozhodl se jednoho dne, že objedná díly, jichž bude potřeba pro realizaci kokpitu, z internetu a pustí se do postavení věrné repliky. Další zajímavostí je i umístění kokpitu Boeingu 737 – ten se totiž nachází přímo v synově pokoji.

Kolik lidí se může pochlubit, že dostalo jako dárek něco tak neuvěřitelného? Laurent Aigon strávil neuvěřitelných pět let postavením simulátoru kokpitu. Navíc, jak již bylo zmíněno, nedostalo se mu potřebného vzdělání, jež by mohl využít. Ve skutečnost je číšník, přesto přiznává, že snil již od dětství o povolání pilota. Jedním dechem však dodává, že byl ve škole příliš líný, než aby se jím doopravdy stal. Nikdy však svého rozhodnutí – postavit vlastnímu synovi kokpit – nelitoval.

Je nutné dodat, že se na celém zázraku nepodílel sám. Kromě vlastních sil mu s plánem pomáhal kolega, který měl podobný sen, a proto se rozhodl Aigonovi pomoct. A i když byl původně kokpit zamýšlen jako dárek pro syna, paradoxně z něj těží spíše otec. Ten přijal pozvání na přednášku v Ústavu údržby letadel ve francouzském Bordeaux-Merignac a doufá, že mu model pomůže rozjet novou kariéru v odvětví, o které se zajímá a baví ho.

Pro zajímavost – Aigon není jediný takový otec. Počítačový technik Daniel Sherrouse se rozhodl svému synovi postavit simulátor kosmické lodi se zajímavým odůvodněním – každý tam přeci budeme muset jednou žít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *