Smartphone Pixel 7 láká na lepší zážitek z telefonování

Kromě hodinek letos Google představil také smartphony Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Smartphony se možná staly miniaturními kapesními počítači, které jsou schopny dělat vše, od kancelářské práce po natáčení filmů, ale Google odmítá zapomenout na to, že jsou smartphony především mobilními telefony.

Lepší zážitek z telefonování

„Pixel 7 je navržen tak, aby byl tím nejlepším telefonem pro skutečné telefonování,“ řekl produktový manažer Google Brian Rakowski z pódia, než nastínil konkrétní vylepšení přicházející s letošním Pixelem. K dispozici je funkce Clear Calling pro zlepšení kvality zvuku hlasových hovorů a vylepšená funkce Direct My Call pro rychlejší a snazší navigaci ve stromech telefonního centra. Mezi další funkce, které se vracejí z předchozích zařízení Pixel, patří Hold for Me a Call Screen.

Nejzásadnější funkcí, která pomáhá s telefonními hovory, je Clear Calling, jehož náznaky byly objeveny v beta softwaru společnosti Google minulý měsíc. Je navržena tak, aby pomocí strojového učení omezila hluk na pozadí od lidí na druhém konci telefonního hovoru, takže je snáze slyší, „i když jsou na větrné ulici nebo v hlučné restauraci“, řekl produktový manažer Googlu Jonathan Eccles.

Clear Calling běžící na Pixelu 7

Google není zdaleka první společností, která implementovala technologii potlačení hluku, jako je tato. Společnosti jako Nvidia a AMD již nabízejí podobné funkce na počítačích pro konferenční hovory a streamování . Ale na rozdíl od Applu, který si ze své funkce Voice Isolation nedělal velkou hlavu a skrývá ji v obskurní podnabídce, Google během své prezentace prezentoval Clear Calling jako jednu z vlajkových funkcí Pixelu 7.

Funkce Clear Calling

Mezitím probíhá také upgrade Direct My Call, který byl poprvé uveden na trh s Pixelem 6 v loňském roce. Direct My Call je navržen tak, aby vám pomohl orientovat se v často komplikovaných nabídkách používaných callcentry k třídění vašeho telefonního hovoru. Přepisuje různé možnosti a zobrazuje je jako text na obrazovce, takže před provedením výběru je snazší získat přehled o všech dostupných možnostech. Google uvádí, že tato funkce byla od spuštění použita u 50 milionů obchodních hovorů.

Zaměřeno na základy

V letošním roce je upgrade na Direct My Call navržen tak, aby vám ukázal tyto možnosti nabídky ještě předtím, než budou skutečně nahlas vysloveny v nahrané zprávě. V rozhovoru pro TechCrunch Minni Shahi ze společnosti Google vysvětlil, že je to možné, protože technologie Duplex společnosti Google „již zavolala do firmy a naučila se možnosti nabídky předtím, než uživatel poprvé zavolá, což jí umožnilo prezentovat možnosti stromu telefonu“. Blogový příspěvek od Googlu uvádí, že bude k dispozici pro „mnoho z nejpopulárnějších bezplatných čísel v USA“, ačkoli TechCrunch poznamenává, že podniky se budou muset zaregistrovat do Direct My Call, aby fungoval, takže není jasné, jak široce bude k dispozici. Zaměření Googlu na funkce telefonních hovorů pro jeho zařízení Pixel není zdaleka novou iniciativou. Již v roce 2018 u Pixelu 3 Google lákal na svou funkci Call Screen, která umožňuje jeho telefonům zobrazovat spamové hovory a poskytovat vám přepisy konverzací jeho softwaru s nežádoucími volajícími. Během nedávné prezentace společnosti Rakowski řekl, že tato funkce prověřování loni zvládla 600 milionů hovorů.

Poté, v roce 2020, ve stejném roce, kdy se uvedl Pixel 5, vydal Google Hold for Me, funkci, která umožňuje Asistentovi Google sledovat hovor, když jste přidrženi, a upozornit vás, když je čas, abyste si promluvili se skutečným člověkem. Tato funkce, která byla původně uvedena pro Pixel 5, 4A a 4A 5G, byla následně vydána pro zařízení Pixel s návratem k Pixelu 3.

Nakonec je tu Wait Times, další funkce, která byla spuštěna spolu s loňským Pixelem 6 a která byla od té doby zpřístupněna na Pixel 3A a novějších. Stejně jako Hold for Me, Wait Times je navržen tak, aby omezil frustraci z pozastavení. Ale místo toho, aby vyřizovala váš hovor za vás, tato funkce odhaduje dobu, po kterou můžete být přidrženi, na základě délky hovoru od jiných lidí, kteří vytočili stejné číslo.

Bohužel jsou funkce zatím jen pro obyvatele USA

Je skvělé, že Google nadále zaměřuje svou vývojovou energii na nejzákladnější funkce smartphonu, ale je škoda, že mnoho z těchto technologií zůstalo tvrdošíjně exkluzivní pouze pro USA. Je to nešťastné omezení vzhledem k tomu, že Rakowski z Googlu zdůraznil globální dostupnost Pixelu 7 a Pixelu 7 Pro, které budou podle něj dostupné „ještě více uživatelům na více místech“.

Zejména funkce Direct My Call a Wait Times jsou k dispozici pouze v USA. Prověřování volajícího je k dispozici ve více zemích, ale pouze uživatelům v USA může fungovat automaticky, jak uvádí stránka podpory Google. Mezitím je Hold for Me k dispozici pouze v Austrálii a Kanadě mimo USA. Naštěstí Google nezmínil žádná geografická omezení pro funkci Clear Calling.

Moderní smartphony mohou být nabité závratnou řadou funkcí, ale prezentace společnosti Google nezapomněla na základy. Koneckonců, kdo by se staral o telefon, který se snaží replikovat kvalitu samostatného fotoaparátu DSLR, když nedokáže správně přijímat základní telefonní hovory.

Obrázky: Google

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *