Hledá Facebook partnera v Samsungu?

V kuloárech proběhla zpráva o možné spolupráci Facebooku se Samsungem. O čem představitelé jednotlivých firem jednali a jak jednání dopadlo?

Mark Zuckerberg, zastupitel a CEO ve Facebooku, se podle dostupných informací setkal s prezidentem společnosti Samsung s cílem dohodnout možnou spolupráci Facebooku se Samsungem. Od spolupráce si Zuckerberg slibuje zejména zvýšení prodeje reklamy na mobilních zařízeních.

Během cesty po Asii se Zuckerberg mimo jiné zastavil i v Soulu, kde má své sídlo právě Samsung. Zde si narychlo sjednal schůzku s prezidentem společnosti Shin Jong Kyunem. Po schůzce již Shin novinářům nesdělil žádné informace, ale podle agentury Bloomberg stihl ještě sdělit, že schůzka byla vedena s jasným záměrem dohodnutí spolupráce.

Facebook se už podstatnou dobu snaží o navýšení prodeje reklamy na mobilních zařízeních, k čemuž by mu Samsung, jakožto největší výrobce smartphonů a tabletů na světě, mohl výrazně pomoci. S touhou uspět na mobilních zařízeních souvisí i dubnový debut skupiny aplikací Facebook Home, které běží na operačním systému Android (tím pádem i na produktech Samsungu).

Mluvčí Facebooku taktéž sdělil, že kromě setkání s Shin Jong Kyunem podnikl Zuckerberg také setkání s prezidentem Jižní Koreji, Park Geun Hyem, s nímž řešil Parkovu ekonomickou vizi, jež má nabídnout podporu nových odvětví, průmyslu, techniky, kultury a nabídku pracovních pozic ve zlepšených oblastech Jižní Korei.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *