Samsung údajně omezí výrobu svých telefonů pro rok 2022

telefon samsung

Samsung údajně snižuje počet telefonů, které plánuje vyrábět v roce 2022, z 310 milionů na 280 milionů. Tuto informaci oznámil SamMobile, který cituje zprávu korejského serveru Maeil Business News. V absolutním vyjádření je to stále poměrně hodně telefonů, ale jde o poměrně prudký pokles oproti původnímu cíli společnosti (a oproti nahlášenému počtu telefonů, které společnost a její partneři vyrobili v loňském roce). Zdá se, že může existovat trend, kdy se výrobci připravují na to, aby se ekonomika zhoršila, než se zase zlepší.

Telefonů se kupuje méně?

Snížené výrobní cíle se údajně dotknou telefonů napříč celou řadou Samsung, od levných modelů až po vlajkové lodě. Svým způsobem zní omezení výroby jejích levnějších telefonů neintuitivně – neobrátilo by se na ně během hospodářského poklesu více lidí? Alternativou je ovšem prostě nekupovat telefon. Lidé, kteří mají zájem o telefony nižší třídy, si možná nebudou chtít kupovat nový, pokud to nezbytně nemusí, a pro ty, kteří mají telefony vyšší třídy, by pravděpodobně bylo lepší, kdyby si je ještě rok nebo dva nechali.

samsung

Samsung nyní působí na trhu méně

Samsung není sám, kdo pociťuje důsledky pokračující pandemie, války mezi Ruskem a Ukrajinou (která vedla k tomu, že společnost spolu s mnoha dalšími zastavila dodávky do Ruska) a stále se zvyšující inflace. Apple také údajně letos očekává relativně stagnující prodeje, protože plánuje vyrobit přibližně stejný počet telefonů jako v roce 2021, a to navzdory skutečnosti, že pravděpodobně pracuje na některých docela velkých upgradech. Zdá se, že je dopad finanční krize skutečně celosvětový. Snížený zájem o nakupování telefonů pravděpodobně povede i k tomu, že se pozastaví práci na nových modelech. Když mají lidé problém vyjít s penězi, nákup nejnovějšího modelu telefonu je pro ně až tou poslední starostí. Jak se bude situace na trhu vyvíjet, to je zatím nejisté, ale předpovědi bohužel nevypadají příliš optimisticky.

Obrázky: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *