DeLorean je zpět a rovnou jako elektromobil

Pokud znáte sérii filmů Návrat do budoucnosti, zřejmě také znáte vůz DeLorean, se kterým bylo možné ve filmu cestovat v čase. Tento ikonický vůz je zpět a rovnou jako elektromobil. Společnost DeLorean Motor Company odhalila první snímky elektrického vozidla Alpha 5, pokusu značky vzkřísit jméno DeLorean v plně elektrické podobě.

Podoba tam je

Alpha 5, která zůstává věrná klasickému DeLoreanu z 80. let, který je známý svým vzhledem, zejména ikonickými křídlovými dveřmi. Dokáže zrychlit na 100 km/h za přibližně 2,99 sekundy.

DeLorean

Než se ponoříme do podrobností, stojí za zmínku, že společnost stojící za Alpha 5 není ve skutečnosti stejná jako za původními vozidly DeLorean – tato společnost zanikla v roce 1982. Nespřízněná společnost se sídlem v Texasu, která majitelům dodává náhradní díly historických vozidel DeLorean, získala práva na značku DeLorean a v dubnu uvedla na trh zcela elektrické oživení.

DeLorean

Alpha 5 by mohla být vybavena 100kWh baterií, která nabízí odhadovaný dojezd 480 km a maximální rychlost 250 km/h. DeLorean naznačuje, že tyto specifikace budou patřit k „základnímu“ výkonnostnímu modelu, ale není zde žádné slovo o dalších možných výkonnostních úrovních nebo cenách.

DeLorean

Zatímco Alpha 5 naznačuje své dědictví svého plynového předchůdce s racčími křídly a šikmým designem, vyměňuje hranatý vzhled za hladší křivky a čtyři sedadla místo dvou. Navzdory některým zjevným rozdílům se DeLorean spojil s Italdesignem, stejným designérským týmem vlastněným Volkswagenem, který pomohl vyvinout vzhled modelu DMC-12 z roku 1981, a jeho převzetí elektrifikované verze jej otevírá do budoucnosti. DeLorean se chystá odhalit Alpha 5 v Pebble Beach 21. srpna.

Obrázky: DeLorean

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *