Robotická společnost se snaží nahradit člověka v různých odvětvích

Nápor pandemie spustil nedostatek pracovní síly v mnoha odvětvích. Například v roce 2021 opustilo práci 47 milionů pracovníků. Zvýšené zaměření na dosažené vzdělání lze uvést jako zásadní faktor, který lidi nutí hledat lepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a vyšší životní úroveň. V důsledku toho existuje naléhavá potřeba inovativních technologií, které nahradí manuální práci, a cenově dostupná robotická řešení jsou jedním ze způsobů, jak jít vpřed.

Řešení nabízí společnost Ally Robotics

Společnost Ally Robotics se sídlem ve Washingtonu neúnavně pracuje na poskytování proveditelných robotických řešení k překlenutí nedostatku pracovních sil v různých odvětvích, jako jsou restaurace, stavebnictví, výroba a mnoho dalších. Nyní hledají investory, protože chtějí expandovat.

Spojením cenově dostupného a spolehlivého hardwaru s inteligentním softwarem vytváří Ally Robotics ramena, která mohou snadno provádět různé manuální úkoly a eliminovat potřebu lidského zásahu. Tato ramena jsou lehká a snadno se nastavují a používají. A co je nejdůležitější, mohou ušetřit spoustu peněz, které by jinak mohly být vynaloženy na počáteční náklady a údržbu robotů.

Jak Ally Robotics vylepšuje stávající technologii robotů

V průměru mohou společnosti za deset let utratit kolem 485 000 USD za nastavení a údržbu robotických řešení pro průmyslové aplikace. A důvodů, proč hromadí ve výdajích tak mamutí čísla, je několik. Samotný proces nastavení systému robotického ramene vyžaduje obrovské investice, stejně jako programovací činnosti, aby správně fungovaly. Programování robotiky může zabrat značné množství času, než jsou roboti uvedeni do správného funkčního stavu.

Ally Robotics si klade za cíl zjednodušit tento složitý systém poskytnutím chytrého a intuitivního robota, který využívá imitační učení k provádění sofistikovaných manuálních úkolů a přeskakuje únavné kroky nastavení a programování. Stačí akci provést a robotická ruka ji napodobí – a zároveň se „naučí“ celkový pohyb/činnost – a nahradí tak manuální práci. Nákladově efektivní povaha systému Ally také umožňuje podnikům efektivně plánovat a škálovat. Roboty Ally lze ve srovnání s tradičními robotickými systémy nasazovat mnohem rychleji, což šetří cennou energii a čas.

Dekódování robotických paží – hardware a software

Ally Robotics si klade za cíl zjednodušit komplikovaný systém robotických řešení a zároveň se ho snaží snížit na ekonomické měřítko, kde si to mohou snadno dovolit malé podniky. Otázkou je, jak to dělají?

Ally Robotics snižuje výrobní náklady použitím ekonomického hardwaru, to vše při zajištění toho, aby nebyla ohrožena kvalita sestavení. Využívá kvazi-přímé pohony, které stojí pouze 30 % tradičních pohonů. Vzhledem k tomu, že ovladatelnost a cenová dostupnost jsou středem zájmu celého systému, společnost používá k výrobě konečného produktu levné materiály. Pokud jde o software, Ally Robotics využívá špičkovou umělou inteligenci spojenou s učením imitace, aby se eliminovala potřeba programovat roboty pro určité úkoly. Vše, co musíte udělat, je provádět akce rukou a robotická paže to bude bezchybně napodobovat.

Tato funkce pomáhá společnostem eliminovat náklady na programování a údržbu, které by jinak byly použity k platbě vývojářů. Tyto robotické systémy využívající jednoduchou, ale odlišnou technologii umožňují rychlejší práci s minimálním zásahem člověka.

Jak si roboti povedou v různých oblastech?

Ally Robotics již kráčí po cestě svého poslání inovovat robotický průmysl a zpřístupnit jej za dostupné ceny podnikům a průmyslovým odvětvím. Roboti nyní pracují v tandemu s lidmi, aby urychlili proces a zvýšili efektivitu. Očekává se hojné využití ve stavebnictví, výrobě, potravinářském průmyslu, ale i v oblasti domácích prací. Roboti údajně zvládnou i široké spektrum domácích prací, od myté oken až po šití a mnoho dalšího.

Nízkonákladové robotické systémy s umělou inteligencí jsou snem mnoha společností, ale zároveň mohou představovat noční můru pro trh práce. Nemusí totiž doplňovat pracovní pozice, na které je nedostatek pracovní síly, ale v konečném důsledků může tato technologie vytlačovat i běžné pracovníky, kteří následně budou jen těžko hledat uplatnění. Už se tak děje v mnoha oborech.

Zdroj obrázků: Ally Robotics

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *