Čína zakazuje používání iPhonu ve vládních budovách

V Číně se ve vládě zakazují iPhony.

V návaznosti na podobné kroky americké vlády rozšířila Čína zákazy používání iPhonů a dalších zahraničních smartphonů pro použití ve vládních budovách nebo v práci. Portál The Wall Street Journal uvedl, že čínská vláda zakázala úředníkům ústředních vládních agentur nosit telefony zahraničních značek, včetně iPhonu, do kanceláří nebo je používat pro vládní práci. Článek s odvoláním na nejmenované zdroje uvádí, že Čína se snaží „snížit závislost země na zahraničních technologiích“, posílit kybernetickou bezpečnost a také zabránit úniku citlivých dat zahraničním vládám.

Paradox je, že v Číně mají produkty Applu největší odbyt

Zatímco se tento krok široce zaměřuje na smartphony zahraniční výroby, Apple vyčnívá, protože Čína zůstává jedním z jeho největších trhů. Země je také nadále velkou součástí jejího dodavatelského řetězce, i když převádí výrobu do zemí jako Indie. Vzhledem k tomu, že Čína je tak velkou součástí jejího zisku, Apple v minulosti provedl změny ve svém softwaru iOS, aby zemi uklidnil, jako je omezení časového okna AirDrop na 10 minut nebo odstranění emoji tchajwanské vlajky.

Čína již zakazuje iPhony v některých svých agenturách a země také zakázala úředníkům používat další zahraniční technologie. Objevily se zprávy, že vojenskému a vládnímu personálu bylo zakázáno používat vozidla Tesla. Tesla později oznámila, že začne lokálně ukládat data čínských vozů.

Kromě iPhonů jsou to vozy Tesla.

USA obrátily své vlastní zahraniční kladivo na zákaz technologií směrem k Číně. Příkladem je zakazování a vyhazování hardwaru Huawei a ZTE nebo stále se rozšiřující pokusy zakázat TikTok na místní, státní a federální úrovni. Nedávno Nvidia a AMD uvedly, že zákaz prodeje cvičných čipů AI, který se již zaměřuje na Čínu a Rusko, se rozšířil na země na Středním východě, ačkoli američtí představitelé popírají, že by tak učinila Bidenova administrativa.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *