Rackhousing pro vaše servery, nyní za ještě nižší cenu

Moderní doba si žádá stále nová a nová vylepšení, která umožňují lépe fungovat společnostem i jednotlivcům v digitální éře. Prakticky každá společnost dnes má své servery, nebo si je pronajímá, ale ne vždy je praktické mít server přímo v kanceláři či ve firmě – může to být zbytečně nákladné, nebezpečné a složité. Proto existují služby jako je serverhousing či rackhosting, což je vlastně služba pronájmu či umístění technologií v datovém centru, které maximálně pečuje o to, aby vše šlo jako po másle. Stará se například o dokonalé chlazení a bezpečnost serveru, zajišťuje špičkovou konektivitu, redundantní napájení a rychlou technickou podporu 24/7, abyste případné potíže se servery mohli snadno a rychle vyřešit.

Rackhousing se vyplatí

Špičkovou službou v oblasti housingu je tzv. rackhousing, kdy objednatel služby obsadí svými servery a jinými technologiemi celý rack, nebo aspoň jeho část. Má tak k dispozici přesně vyhrazený bezpečný prostor v uzamykatelném rozvaděči nebo jeho části.

Vyplatit se tedy může třeba větším firmám, které využívají větší počet serverů, ale i každému IT odborníkovi, který prostě nechce své servery mít v práci nebo doma. Zatímco malé firmy mohou profitovat z možnosti získat výhody profesionální péče a správy zkušených techniků, velké firmy zase mohou snadno rozšířit kapacitu své infrastruktury. Taková služba také může mnohdy vycházet finančně výhodněji, než kdyby se firmy snažily obdobné služby zajistit svépomocí.

Profesionální rackhousing nabízí i další výhody, které by bylo na vlastní náklady obtížné zajistit. Jde zejména o propracovaný systém chlazení pomocí Freecoolingu nebo záložní zdroje energie včetně dvou nezávislých přívodů napájení. Samozřejmostí pak bývá pokročilá požární ochrana nebo skvělá a rychlá technická podpora v režimu 24/7. Servery jsou v datovém centru uloženy ve speciálním racku, tedy v rozvaděči, jehož výška se udává v jednotkách U, kdy 1U představuje asi 44,45 mm. Běžně se nabízí racky o výšce 42U, ale lze si pronajmout prostor i menší, a to 20U a 12U.

Jaké jsou výhody rackhousingu?

Je jich skutečně spousta a pro drtivou většinu firem to bude velmi výhodné řešení. Mezi zásadní výhody patří:

· Špičková a ničím neomezená konektivita o minimální rychlosti 1 Gbps do Nix i Tranzitu

· Transparentní měření spotřeby racku pomocí elektroměrů, které jsou napojené na klientský profil

· Redundance s dvěma přívody včetně kaskády UPS a diesel generátorů

· Skvělá a především rychlá technická podpora přítomná 24/7 v datacentru

· Možnost AS, nebo BGP tabulek, /29 IPv4 adres a bezplatného vzdáleného managementu serverů

Vyberte si datové centrum, které to dokáže

Služby rackhostingu poskytuje po dobu dvaceti let datové centrum Coolhousing s širokým spektrem možností, které se dají flexibilně přizpůsobit konkrétním požadavkům vaší firmy. Rádi s vámi vše prokonzultují, provedou vás datovým centrem a připraví vše potřebné vám na míru.

Bojíte se cen energií?

Takové služby jsou samozřejmě náročné na spotřebu a elektrická energie rozhodně není zadarmo. Datové centrum Coolhousing ale nyní přichází se snížením cen na 7,48 Kč/kWh bez DPH a pochlubit se může také velmi transparentním účtováním.

To vše je možné jen díky jedinečnému sledování příkonu serverů s pomocí inteligentních zásuvek a elektroměrů. Ty jsou neustále sledovány a jsou zaznamenávány hodnoty proudu, napětí i spotřeby. Jako zásadní je zde hodnota reálného příkonu serverů. Zjednodušeně řečeno jde o spotřebu elektrické energie v takové výši, jakou servery skutečně využijí. Právě díky tomu je možné skutečně efektivně optimalizovat cenu za rackhosting i spotřebu energie. Kalkulačka příkonu, kterou můžete na webu Coolhousing vyzkoušet, vám pomůže snadněji odhadnout reálný příkon vámi zadané konfigurace a pomůže určit očekávanou cenu energie.

Neváhejte využit skvělých a prověřených služeb datového centra Coolhousing a svěřte své servery do rukou odborníků. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *