Prodeje mobilních telefonů klesají

Obejít se bez mobilního telefonu dnes zvládne jenom málokdo. V posledních letech zaznamenal tento sortiment velký vývoj, a tak trhu jasně dominují takzvané smartphony. O ty je logicky i největší zájem. Pokud vás zajímá, jak na tom prodeje mobilních telefonů jsou, podívejte se na několik čísel.

Kolik telefonů se za loňský rok prodalo?

Máte svůj tip na to, kolik mobilních telefonů se prodalo za minulý rok? A to na celém světě? Nyní je čas tento tip zmínit. My totiž známe přesné číslo. A to zní tak, že se v roce 2017 na celém světě prodalo 1,54 miliardy přístrojů. Byl váš tip podobný, nebo absolutně neodpovídal?

Jak je to s operačním systémem?

Dominují chytré telefony, což mimo jiné znamená i to, že jednotlivé přístroje mají svůj určitý operační systém. I tady se můžeme podívat na statistická data. Asi tušíte, jaké dva operační systémy jasně dominují. Jak je to ale v procentuelním poměru? To vám řekneme my.

  • Android – 85,9 procenta
  • iOS – 14 procent
  • Ostatní platformy – 0,1 procenta

Pokles po dlouhé době

Když se ohlédneme až k roku 2004, tak v tomto období začala doba, kdy prodeje pravidelně jenom stoupaly. Až rok 2017 byl pro tento segment zlomový. Konkrétně potom v poslední části roku došlo k tomu, že se prodeje snížily. A to o necelých 6 procent. Jen také zajímavé, že to bylo právě v období Vánoc, kdy jsou mobilní telefony celkem vyhledávaným dárkem. Tedy alespoň takto tomu bylo v minulosti.

Zpomalení výměny za nové přístroje

Důvodem obecného zpomalení je mimo jiné i fakt, že lidé už vidí telefon spíše jako pomocníka, a nikoliv jako symbol životního stylu. To znamená, že doba, kdy bylo nutné mít každý rok nový model, je pomalu pryč. K výměně dochází v mnohem delším časovém horizontu. V podstatě k tomu dochází až v době, kdy už původní mobilní přístroj nevyhovuje a výměna je vlastně nezbytná.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *