Google Lens se rozšiřuje

Nástroj, který byl v době uvedení doslova inovativní a nadčasový. Tak se mluví o Google Lens. O co se jedná? To si vysvětlíme na konkrétním příkladu. Pokud vás kdekoliv zaujala určitá věc, stačilo si ji vyfotit a díky Google Lens vám o ni telefon vyhledal všechny požadované informace. Tedy bez nutnosti používat vyhledávač a psát různé fráze, které by vám pomohly k identifikaci.

Google Lens měl však delší dobu jednu velkou slabinu. A to takovou, že se jednalo o nástroj, který byl dostupný jenom na jednom jediném telefonu. A to Google Pixel. Nyní však můžeme konečně jásat, jelikož dochází k rozšíření.

Zájem projevila řada známých značek

Musíme říci, že by mělo dojít ke skutečně masivnímu rozšíření. Alespoň když se podíváme na to, jaké konkrétní značky projevily o Google Lens zájem. Z těch hlavních je to:

  • Samsung
  • Huawei
  • LG
  • Motorola
  • Sony

Jako součást jiných aplikací

Unikátem Google Lens je i to, že se nejedná o samostatnou aplikaci. Jedná se o nástroj, který je integrován do jiných aplikací. Třeba Google Assistant, nebo Google Photos. A to může mít i svou výhodu. Příkladem je drhá jmenovaná aplikace, která je dostupná i pro operační systém iOS. Díky tomu bude možné Google Lens používat i v mobilních telefonech Apple. Máme-li být ještě o něco konkrétnější, tak mluvíme o operačním systému iOS 9 a novějším.

Zatím mimo Českou republiku

Jásáte ještě více? Potom se připravte na celkem velké zklamání. Počáteční rozšíření nebude spojeno s Českou republikou. Naše země si bude muset ještě počkat. Dá se ale očekávat, že to nebude zase až tak dlouhé čekání. To proto, že v Evropě již několik zemí bude, kde se dá tento nástroj použít. Bude to třeba Španělsko, Itálie, nebo Francie a Anglie. Je tedy otázkou, kdy dojde k rozšíření východním směrem, aby mohly být zasaženy i státy střední Evropy, kam patří právě naše malá zemička.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *