Statistiky CZ domén – co zajímavého vás překvapí

Co je to CZ doména jistě nemusíme nijak dlouze popisovat. Zaregistrovat si ji může v podstatě každý, a to dle svého uvážení – pokud není obsazena. A díky detailní správě domén, kterou zajišťuje CZ.NIC, se lze setkat s mnoha zajímavostmi. Podívejte se na to, co vás možná překvapí.

Délka domény

Pokud se podíváme na to jak vypadá nejčastější doména s ohledem na délku, tedy na počet znaků, tak ze statistik vyplývá, že je pro ni použito znaků 9. Když budeme v našem mapování statistik detailnější, tak je nutné říci, že nejčastější délka začíná šesti znaky a končí třinácti.

Potom tu jsou samozřejmě i unikáty, jako nejdelší domény. Ty mají 53 znaků a skutečně jich několik existuje. Otázka je, jaký je jejich důvod?

Bydliště majitele

Majitel domény se při registraci identifikuje i lokalitou svého bydliště. Zde zase až tak nepřekvapí, že jasně dominují velká města. Z hlediska bydliště majitelů jasně dominují lidé, kteří bydlí v Praze. Hned za nimi je Brno. Nutno ale říci, že si domény registrují také zahraniční subjekty. Jaké státy jsou hned za majiteli z České republiky?

  • Slovensko
  • Německo
  • Spojené státy americké

Počet domén jedné osoby

Také máte ve svém portfoliu několik domén? Třeba pro svou prezentaci, pro své projekty, nebo i takové, které hodláte zpeněžit? Můžete si být jisti, že ve statistikách figurovat nebudete. A to proto, že počet domén, které vlastní jedna jediná osoba, je doslova astronomický. Je celkem jasné, že v tomto případě už mluvíme o doménových spekulantech, nebo o lidech, kteří vydělávají na možných záměnách písmen. A kolik domén tedy jedna osoba vlastní? Pokud jde o nejvyšší počet, je jich 9 415. Přesně.

Firmy, nebo soukromé osoby

Zde je to paradoxně vyrovnané. Na fyzické osoby bylo registrováno 51,4 %, a zbytek byl psaný na firmy. Je to celkem zajímavý fakt, jelikož se dá očekávat, že budou dominovat firmy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *