Přes Gmail je možné posílat i tu nejdůvěryhodnější komunikaci

Pokud je něco, co má zůstat utajeno, nebo je to určené jenom konkrétní osobě, tak obvykle není příliš doporučováno používat email. Toto alespoň platilo dříve. Dnes už to takový problém být nemusí. S dobrým heslem je riziko prolomení minimální. Dále nelze zapomenout ani a fakt, že kdo používá Gmail, ten si může být jistý, že jeho komunikace skutečně může být v dokonalém bezpečí. Proč?

Gmail spouští takzvaný důvěrný režim

Zatím největší pokrok v důvěrnosti komunikace udělal Google, v rámci platformy Gmail. O tom, že je zabezpečena velmi dobře, není nutné pochybovat. Nyní však musíme říci, že se objevila novinka která je označena jako důvěrný režim. Ta může zajistit, že se ke zprávě opravdu nedostane nikdo cizí. A to díky dvěma využitelným metodám, kam patří:

  • Vygenerování příslušného SMS kódy
  • Nastavení platnosti zprávy
  • Jak to funguje?

Pokud potřebujete poslat emailem informaci která není pro každého, můžete Gmail využít celkem jednoduše. První možností, jak danou zprávu zabezpečíte, je určitě využití autorizace pomocí SMS kódu. Ten přijde příjemci emailu na jeho mobilní telefon. Dokud daný kód nezadá, tak nemůže dojít k tomu, že by se mu zpráva zobrazila.

Další krok spojený se zvýšením důvěrnost je to, že u konkrétního emailu je možné zadat délku jeho platnosti. Ta jakmile vyprší, tak daný email jednoduše zmizí a tak nebude nijak a nikde dohledatelný. Na podobné technologii funguje třeba známý komunikátor Snapchat.

Jak na to?

Chcete danou možnost vyzkoušet? Ve svém Gmailu už daný režim najdete. Stačí jenom při psaní zprávy očima a také kurzorem myši zamířit do spodní části okna, kde uvidíte ikonku zámku s hodinami, jedná se o ikonu právě onoho důvěrného režimu. Po rozkliknutí už máte a výběr to, jak bude mail zabezpečen. Tedy zda zvolíte omezenou platnost, zda zvolíte ověření heslem, nebo využijete kombinaci obou dvou možností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *