Peněženka BitFi nemá jenom klady, ale i stinnou stránku

Kryptoměny jsou dnes jasně na vzestupu. A tak se samozřejmě objevují jak stále nové možnosti, jak je koupit a využít, tak i nové možnosti, jak je bezpečně držet. Hitem se dnes stávají hlavně hardware peněženky. A mezi jednu z nich patří BitFi. Díky poměrně výrazné kampani se najde jenom málokdo, kdo by o ní neslyšel. V kampani samozřejmě sázela hlavně na svou maximální bezpečnost, která měla být spojena s tím, že ji nikdo nedokáže hacknout. A to byla pro mnohé výzva.

Peněženka BitFi hacknutá byla. Už dvakrát

Je jasné, že když někdo o svém produktu mluví jako o tom nejdokonalejším a nejbezpečnějším, vyvolá to velký zájem a mnoho hackerů to vezme jako celkem zajímavou výzvu. A tak tomu bylo i v případě peněženky, která nese název BitFi. Tu se podařilo hacknout hned dvakrát. Zájem o prolomení byl spojený také s faktem, že firma přidala i výzvu spojenou s vyplacením odměny pro toho, komu se to povede.

První případ byl poměrně netradiční a celkem úsměvný. V první řadě proto, že za ní stojí člověk, kterému je teprve 15 let a kterého nenapadlo nic zajímavějšího, než využití peněženky nikoliv k ukládání peněz, ale ke spuštění hry Doom. Druhý útok byl však už mnohem závažnějšího rázu, jelikož zde se podařilo peněženku BitFi hacknout tak, že z ní byly skutečně odcizeny peníze. Pozitivem však je, že tento krok byl spojená s Pen Test Partners a jednalo se tedy primárně o testovací hacknutí, nikoliv o účel někoho okrást.

Stále na vysoké úrovni

V prvním případě tedy nešlo o přímé ukradnutí peněz a v druhém případě šlo spíše o unikátní počin s jasný cílem. Na základě toho můžeme říci, že právě tato hardware peněženka i nadále patří k tomu nejlepšímu, co je dnes k dispozici. Navíc je možné očekávat, že se její tvůrci poučí z chyb a tak ji ještě lépe zabezpečí a pak se stane téměř stoprocentně bezpečným nástrojem právě pro uchování kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *