Používáte Google Mapy? Přijdou s různými vylepšeními

Kdo se nechce na svých cestách ztratit, má možnost využít tuzemskou aplikaci Mapy, nebo může využít variantu od softwarového gigantu, kterou jsou Google Mapy. Pokud jste se rozhodli pro možnost číslo dvě, kterou aktivně používáte, jistě vás potěší několik novinek, které se mají objevit. O jaké se jedná?

Průzkumník

Ta je dobrým tipem pro toho, kdo se ocitne na neznámém místě a hledá například restauraci. Tuto funkci už Google Mapy samozřejmě obsahují. Bude však výrazným způsobem vylepšena. Nepůjde jenom o běžný výčet restaurací v okolí, ale dojde i k tomu, že se objeví:

  • Doporučené podniky
  • Oblíbené podniky
  • Pomocník při výběru

Osobní tipy

Celkem zajímavá možnost, jak můžete na základě svých vlastních zájmů, ale i na základě hodnocení najít v konkrétní neznámé lokalitě něco, kde budete spokojeni. A nejde jenom o restaurace, ale třeba i o různá zajímavá místa, nebo atrakce. Google zde využije nejenom informace o vás samotných, ale i data z klasických recenzí, hodnocení ostatních uživatelů, nebo informace o tom, jak je toto místo obecně navštěvované.

Plánovač

Ten navazuje na výše zmíněné funkce, spojené s vybráním ideálního místa. Plánovač vám umožní nejenom místo vybrat, ale ihned ho sdílet a nechat zobrazit přátelům – kteří mají jít s vámi. Základem by měla být hlavně interakce, kdy se i oni budou moci zapojit do rozhodovacího procesu. Poměrně zajímavá možnost, jak na dálku vybrat místo, které by mohlo vyhovovat všem.

Kdy?

Zde je třeba počítat s tím, že Google obvykle neuvádí žádné přesné termíny. A to souvisí i s uvedením těchto novinek. Podle vyjádření by se novinky měly objevit v několika následujících měsících. Mimo jiné proto, že mluvíme o celosvětově rozšířené aplikaci a ta má v každé zemi nejenom svá specifika, ale jsou zde i specifičtí lidé – a tomu musí být přizpůsoben i algoritmus umělé inteligence, která je spojena s doporučováním.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *