Huawei chce zaujmout fanoušky kryptoměn

Slovo kryptoměny je skloňováno stále více. Jedna skupina mluví o tom, že jsou budoucnost, druhá zase o tom, že je to nesmysl. Různá svá vyjádření vydávají také vlivní lidé ze světa IT, stejně jako mnohé firmy.

A některé jdou ještě dále. Nezůstávají jenom u slov, ale ty mění v činy. To je jasný příklad společnosti Huawei, která krytpoměnám věří. Tedy konkrétně věří té nejznámější, kterou je Bitcoin.

Peněženka jako součást mobilních telefonů

Kdo chce Bitcoiny vlastnit, musí mít takzvanou peněženku. Ty nejmodernější dnes vypadají jako flash disky a jejich cílem je také přinést maximální možnou bezpečnost. A právě společnost Huawei má v plánu, aby se takovou peněženkou mohli stát i jejich mobilní telefony.

Předinstalovaná možnost

Je jasné, že když mluvíme o možnosti využít mobilní telefon jako peněženku na kryptoměny, není to nic složitého. Stačí si danou peněženku stáhnout a nainstalovat. Naším tipem je BTC.com, která je dnes k dispozici na:

  • Google Play
  • Apple AppStore

Předinstalována v mobilech

Výše zmíněnou možnost jsme neuvedli jenom náhodou. A to z toho důvodu, že právě tuto má v plánu Huawei nabídnout každému, kdo si koupí tento telefon. Bude tak v nových smartphonech předinstalována. A to mluvíme jak o chytrých telefonech Huawei, tak samozřejmě o telefonech Honor.  U obou by k tomu mělo dojít v následujících měsících.

V plánu je také zcela nový telefon

Možná si říkáte, že předinstalovaná aplikace vlastně není zase až tak přelomový krok. To je určitě pravda. I proto se Huawei nechal slyšet, že má v plánu ještě jednu poměrně zajímavou novinku. A tou je zcela nový telefon postavený na blockchainu, s možností spouštění decentralizovaných aplikací. Spolu s tím jde ruku v ruce i bezpečné uložení kryptoměn, přímo v rámci mobilního telefonu. Toto už by mohlo přilákat více lidí, než jenom laiky toužící nejenom Bitcoin vyzkoušet.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *