Kam pro Bitcoin a jiné kryptoměny? Do pražského metra

Kryptoměny se aktuálně stávají velkým hitem. Může za to především rozmach té nejpopulárnější, kterou je Bitcoin. Jeho prudký nárůst před Vánoci roku 2017 způsobil, že se o něho začala zajímat i laická veřejnost. A to pokračuje i nadále. I díky tomu roste počet míst, kde lze využít. Jedním z nejzajímavějších je určitě platba v Alze.

Kde Bitcoin koupit? V pražském metru

Roste i počet možností, které jsou spojené také s tím, kde se dají kryptoměny koupit. Dokonce můžeme říci, že  takový obchod lze uskutečnit při čekání na metro. A to díky společnosti General Bytes Services, která se zabývá realizací a umísťováním speciálních bankomatů, které jsou na kryptoměny zaměřeny. A právě tyto bankomaty jsou aktuálně umístěny v pražském metru.

Kolik jich je? Prozatím deset, ale podle posledních vyjádření by se měl jejich počet postupně zvyšovat. Chcete jeden takový najít? Zamiřte do některé z těchto stanic: Florenc, Hlavní nádraží, Flora, Skalka, Černý most, Můstek, Pankrác, Dejvická, Nádraží Veleslavín a Zličín. Zde stačí vyhledat trafiku Relay nebo Hubiz, kde jsou umístěné.

Jaké kryptoměny jsou k dispozici? Jako první jsme uvedli Bitcoin, který je dnes tou nejpopulárnějším kryptoměnou. Dané bankomaty však lze využít i na transakce s několika dalšími. Tu hlavní tedy doplňuje tato konkrétní trojice?

  • Dash
  • Monero
  • Litecoin

Transakce je velmi jednoduchá

Jediné, co potřebujete, je peněženka nainstalovaná ve vašem mobilním telefonu. Tu otevřete, a přiložíte ke čtečce bankomatu QR kód, který se na mobilu zobrazí. Potom už jenom stačí vložit požadovanou sumu, za kterou si chcete kryptoměnu koupit. Tu bankomat zkontroluje a ihned vám požadované množství virtuálních mincí pošle. Jednoduché, rychlé a v podstatě pro každého. A pokud to máte k pražskému metru přece jenom daleko, zaujme vás informace, že daných bankomatů je po celé České republice aktuálně téměř 50.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *