Policie zatýká za vyhledávání tlakových hrnců

Americká policie kvůli svým paranoidním stavům vidí vzpouru za úplně vším. Tentokrát ale přestřelila a dostatečně tím polekala jednu z amerických rodin.

Pro Michele Catalano, spisovatelku z Long Islandu v New Yorku, to musel být šok, když do jejího bytu vtrhla jednotka policistů a začala mít nepříjemné otázky. Vše začalo úplnou náhodou, když spisovatelka spolu se svým manželem vyhledávala na Googlu zcela normální položky, které ovšem v kontextu s předešlými událostmi tak úplně normální nejsou.

Zde teprve začíná bizarnost celého případu. Manželský pár hledal lepší způsob, jak uvařit čočku. A právě ve vyhledávači na Googlu hledal spojení „tlakové hrnce“ a „batohy“. Jakkoli se i pro vaření čočky zdá bizarní použití batohu, bezpečnostní orgány ihned zbystřily a na místo poslaly svou jednotku, která manželský pár podrobila výslechu.

Ze strany bezpečnostních orgánu šlo o prevenci událostí, které se odehrály 15. dubna. Tehdy se čečenští bratři Carnajevovi (americká média jim vlepila nálepku teroristů), kteří na území Spojených států amerických trvale žili, rozhodli v cílové rovince maratonu v Bostonu, jež se zde právě odehrával, zanechat tlakové hrnce, naplněné hřebíky, v batozích. Při výbuchu tlakových hrnců došlo k zabití tří lidí, velké panice a na 300 lidí bylo různým způsobem poraněno. V některých případech dokonce výbuch trhal končetiny.

„Měla jsem na internetu zkoumat tlakové hrnce. Můj manžel se snažil hledat batohy. Možná v jiném čase by se tyto dvě věci zdály neškodné, ale právě jsme v ‚dnešní době‘,“ napsala spisovatelka ve svém vyjádření. Dále dodala, že je z celého incidentu otřesená.

Touto záležitostí sama vyvstává otázka sledování činnosti na internetu. Tip měla policie získat od spisovatelčina providera, který zaznamenal pro něj podivné vyhledávaní. Tento případ může nastínit, jak bude i nadále dohled nad (nejen) počítačovou sítí pokračovat.

2 Komentářů

  1. Petr Cholek

    Já si hned říkal, že vařit čočku v papiňáku neni dobrý nápad. Ještě si to někdo odnese 🙂

  2. Phillip

    Kokso čo sa už dnes deje…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *