Pokud vyhrajete tuto aukci, můžete se projít v sandálech Steva Jobse

Pár sandálů, o kterých se říká, že patřily Stevu Jobsovi, šel do aukce spolu s jejich NFT obrázkem a z nějakého důvodu také knihou, která Jobse rozhodně zmiňuje. Už bylo možné v aukci vidět Macintosh SE vlastněný Stevem Jobsem, počítač Apple-1 a dokonce i košile, kterou měl na sobě. Nyní má Julien’s Auctions jeho sandály, které se podle očekávání prodají za 60 000 až 80 000 dolarů. Aby byla dohoda oslazena, obnošené a opotřebované sandály jsou doplněny „360° digitálním zobrazením osobně vlastněných a nošených sandálů Birkenstock Steve Jobs“. Jinými slovy, obrázek. Je to animované. Otáčí se.

Opravdu bizarní aukce

Ale je toho více. Dostanete také falešnou knihu s názvem „213 nejdůležitějších mužů v mém životě“ od Jeana Pigozziho. Zdá se, že Jobs je jedním z 213. Když utratíte alespoň více, než je současná nabídka 22 500 dolarů, získáte toto vše plus „pevné pouzdro pro ochranné skladování a přepravu“ v hodnotě přibližně 30 dolarů, pokud si jej zakoupíte od Amazonu.

Hnědé semišové sandály vyrábí společnost Birkenstock, značka, kterou Jobs zjevně obdivoval natolik, že ji neustále nosil a pak sandály daroval. Podle Julien’s Auctions dal Jobs sandály svému manažerovi Mark Sheffovi. Juliens‘ Auctions neříká, že je to Sheff, kdo prodává sandály, a všechny jeho zprávy o jejich původu pocházejí z citací z jiných zdrojů. Sheff tedy řekl Business Insider o tom, jak Jobs „zachoval velmi málo věcí“.

Steve Jobs se vždy oblékal velmi jednoduše a sandály byly součástí jeho každodenní uniformy, kterou každý den oblékal. Skutečná hodnota sandálů je pochopitelně nulová, jde o obnošené sandále, které by nosil jen málokdo. Hodnotu jim dává skutečnost, že je nosil slavný velikán. Pokud Steva Jobse obdivujete také, možná byste se měli aukce účastnit.

Foto: Julien’s Auctions

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *