Path – nový fenomén sociálních sítí?

Nikdo ani pořádné neví, kde se vzala nová sociální síť s názvem Path, jisté ale je, že jí stále větší počet uživatelů začíná doslova propadat.

Path není zdaleka novou sociální sítí (její zprovoznění se datuje k listopadu 2010; v České republice se ovšem a priori se zpožděním počítá), nyní se nachází ve verzi 3.1.4. Co ovšem Path je, tak zábavný, jednoduchý i užitečný. Vývojáři tvrdí, že se jedná o osobní (!) sociální síť, která uživateli pomůže být v těsnějším kontaktu s přáteli i rodinou. To by sice mohlo znít zajímavě, ale co to ve skutečnosti znamená?

Úvodní stránka Path

S trochou nadsázky by se dalo říci, že Path je sociální síť, jež tu doposud nebyla, a z každé jiné sociální sítě převzala to, co jí vyhovovalo. A kromě toho je naplno funkční pouze na mobilních zařízeních, čímž je velice podobná Instagramu. V prohlížeči budete schopni pouze změnit nastavení účtu. S funkčností jen na mobilních platformách by se měla vázat i jejich široká podpora, s níž má ovšem Path problémy. Verze pro iOS a Android sice pokrývají většinu mobilních zařízení, avšak smartphony s operačním systémem od Windowsu nebo zařízení od BlackBerry nepochodí.

Path je zajímavý i v tom, že omezuje počet přátel, jež si můžete přidat, na 150 kvůli vybrání opravdu důležitých kontaktů. Údajně měl společnosti posloužit psychologický výzkum, který prokázal určitý limit uživatelů, s nimiž se opakovaně spojujeme. S touto skupinou vyvolených můžete sdílet fotografie, statusy, polohu, komunikovat (jednotlivě nebo hromadně) s nimi přes soukromé zprávy, jež jsou zabezpečeny, a mnoho dalšího.

Path

Soukromé zprávy jsou zde navíc vyvedeny téměř k dokonalosti. Umožňují sdílet text, fotografie, hlas, polohu, muziku či stickery (nálepky). Zmíněné funkce můžete využít nejen v soukromé konverzaci, ale i při sdílení na vaší obdobě uživatelské zdi, jak ji známe například z Facebooku. A jelikož nelze vyjmenovat všechny přednosti Path, zmiňme za všechny hlubokou integraci s dalšími sociálními sítěmi. Chcete z Path odeslat tweet na Twitter, status na Facebook, check-in na Foursquare nebo fotku na Instagram? To není problém, Path to umožňuje. Stejně tak to funguje i opačně, pokud chcete z těchto služeb importovat obsah na váš profil.

Po prvních zkušenostech budete možná trochu zmatení, buďte si však jisti, že zanedlouho vás Path doslova pohltí, což je způsobeno i tím, že je to víc hra, než kterákoli jiná sociální síť. Není na co čekat, vyzkoušejte sami, pozvěte své přátele a sdílejte okamžiky z vašeho života. Výhodou by mohl být minimalistický, moderní a uživatelsky přívětivý design.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *