Začíná souboj titánů aneb MOBA hry jako e-sport i kratochvíle

Šestnáctka nejlepších týmů v DotA 2 si to v srpnu rozdala o nejvyšší výhry v dějinách MOBA her a dala tak jasný signál, že bitva o nejoblíbenější e-sport bude velmi žhavá.

Dosavadní král, League of Legends, se totiž určitě jen tak nevzdá a se svou obrovskou hráčskou základnou bude ještě hře od Valve velkou konkurencí.

The International

Třetí ročník Internationalu přinesl vítězům, švédským Alliance, těžko uvěřitelných 1,43 milionů dolarů. Ano, to je necelých 30 milionů korun za vítězství v turnaji ve hře, kterou mnoho z nás hraje s nadšením zadarmo. Hra vyšla teprve před měsícem, takže za několik let, až její popularita dál vzroste, se můžeme těšit na větší množství turnajů s ještě zajímavějšími odměnami pro úspěšné týmy.

Jestli chcete začít cvičit, nebo hrát jen pro legraci, prosím: https://stahnu.cz/tag/moba-hry-ke-stazeni

Dota 2

Které se oddáte?

Mnoho hráčů, které koncept MOBA her láká, ale ještě ho nezkoušeli, na první pohled nedokáže rozluštit, jestli se vrhnout spíše do DotA 2, nebo League of Legends. Pomiňme teď budoucnost, která je pravděpodobně pro obě hry podobně zářivá. Obě hry se totiž liší i v samotných herních principech. Už slyšíme i protestující hlasy hráčů třetího do party, Heroes of Newerth, ale ačkoliv bychom vás rádi k hraní této pecky také nalákali, principiálně jde o hru téměř totožnou s DotA 2, jen s poněkud zastaralejší grafikou.

Mluvili jsme o velkých rozdílech (mezi LoL a DotA 2), ale v jádru jde o podobné pravověrné MOBA tituly. Týmové souboje hrdinů, kteří se snaží zničit protivníkovu základnu, proslavila už první DotA pro Warcraft 3.

League of Legends

LoL a DotA 2 se ale liší takovým způsobem, že fanoušci jedné, i bez předsudků, nemohou té druhé přijít na jméno. Zatímco League of Legends přináší akčnější a delší souboje s pravidelným používáním aktivních schopností, DotA 2 (a Heroes of Newerth) se soustředí spíše na precizní taktickou práci s creepy, což jsou ti počítačem ovládaní pomocníci, kteří vám pomáhají v bojích. V DotA 2 tak třeba můžete vlastní jednotky zabíjet, aby za ně nezískal zlato nepřátelský hrdina.

Zato souboje hrdinů jsou v League of Legends mnohem variabilnější díky množství manuálně mířených schopností a menšímu damage, který souboje prodlužuje. Díky vysokému zranění, které produkují hrdinové běžnými útoky v DotA 2, jsou naopak taková setkání otázkou krátkých vteřin.

Rozdílů je však mnohem víc a ani srovnání v článku na https://stahnu.cz/magazin/dota-2-vs.-league-of-legends nepostihuje zdaleka všechny.

PR článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *