Panorama 168 – 9. díl

Redakce Prismy přináší v 9. díle seriálu Panorama 168 souhrn nejdůležitějších věcí a novinek ze světa informačních technologií, které se staly za uplynulý týden.

Za největší událost tohoto týdne by se dala označit nová sociální síť Path, o níž jsme přinesli podrobné informace v jednom ze starších článků. Path se vydal cestou integrace toho nejlepšího, co uživatelé nejčastěji využívají. Ve skutečnosti tak Path působí jako Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare, Last.fm, Google+ a další sociální sítě sloučené na jednom místě. Zajímavostí, jíž se od vyjmenovaných sociálních sítí liší (snad kromě Instagramu), je funkčnost pouze na mobilních platformách, a to zdaleka ne na všech. Jak již bylo v článku informováno, Path není novinka, akorát do České republiky se tento trend dostal až v posledních dnech. A zatím to vypadá na velice slušný start.

Rozpačitých reakcí se však dočkala novinka, kterou zavedl Twitter. Jedná se o modré čáry, které mají za cíl spojit všechny odpovědi na tweet (mentions) do jednoho logického celku, jakési konverzace. Nejedná se o změnu ve funkčnosti, jako spíše v provedení a vzhledu. Novinka sice může posloužit začátečníkům na Twitteru, jimž by trvalo delší dobu se v prostředí zorientovat, ale jinak nemá žádné další využití. Nová funkce byla implementována do webového Twitteru i aplikací pro Apple a Android. Ukázku čar můžete vidět na obrázku níže.

Twitter konverzace

V uplynulém týdnu zapracovala i Nokia, která zveřejnila fotky jejího nového modelu. Jedná se o Lumii 1520, která nese označení Bandit. Nejedná se však o ledajaký Windows Phone. Bandit totiž nabídne obrovský šestipalcový displej (a skoro se tak vyrovná některým menším tabletům) s rozlišením 1080p. Z dostupných informací je také zřejmé, že tohoto obra bude pohánět čtyřjádrový procesor Snapdragon od Qualcommu. I přes svou velikost bude Bandit neskutečně lehký. Poslední dostupná informace hovoří o 20 MPx zadním fotoaparátu. Počkejme si na více informací, nová Lumia vypadá opravdu zajímavě.

GT Academy

Jelikož jsme na základě dříve publikovaných článků na Prismě zaznamenali obrovský zájem o herní sérii GT Academy, neváhali jsme a pro své věrné fanoušky jsme si po rozhovoru s Erikem Leštachem připravili další bombu. Tentokrát se jedná o rozhovor s Petrem Doležalem, vítězem národního finále České republiky. Spolu s rozhovorem budou zveřejněny i další informace o právě probíhajícím ročníku GT Academy. To znamená jen jedno – sledujte Prismu a dozvíte se víc.

Tímto osmý díl končí, ovšem již za týden přineseme desáté vydání seriálu Panorama 168.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *