Onyx Boox Nova Air je více než jen čtečka knih

Boox Nova Air

Víte, jaký je problém čtení knih na tabletu? Je to jako když se díváte do monitoru. Proto jsou nejlepší volbou pro čenáře čtečky knih. Tablety je sice skoro vyhubily, ale zapálení čtenáři do nich i přesto rádi investují. Většina čtenářů má rádo, když čte skutečnou knihu, tedy text na skutečném papíru. Přesně takový pocit vám dopřeje Onyx Boox Nova Air.

Silný konkurent

I když mezi ty nejlepší ereadery určitě patří Kindle a jeho rival Kobo, jde hlavně o čtení. O tom Onyx Boox Nova Air s velikostí 7,8 palce vůbec není. Jistě, zahrnuje to přístup k online knihkupectvím s tituly ve veřejném vlastnictví, ale je to jen hrstka. Ještě důležitější je, že podporuje velké množství formátů elektronických knih, kterým se Kindle ani zdaleka neblíží – jako EPUB, PRC, CHM, CBR a CBZ – přesto Nova Air není jen o čtení.

Jedná se o hybridní tablet E Ink, který je hodně o psaní. I když nese určité podobnosti s větším Onyx Boox Nova 3 Color, Nova Air je čistě monofonní zařízení, které je většinou o vylepšování a rozšiřování zážitku E Ink spíše než o prolomení nové úrovně.

Boox Nova Air

Perfektní rozměry i vlastnosti

Je lehčí a tenčí než Nova 3, váží pouhých 235 g a díky menším rozměrům 194 x 136,5 x 6,3 mm se drží v jedné ruce a lze s ním cestovat. Na hřbetu má také konektor POGO, který umožňuje připojení k novému krytu, který obsahuje tlačítka pro otáčení stránek. To potěší některé čtenáře, kteří nenávidí virtuální otáčení stránek, ale když se Nova Air používá nahý, je to jen o gestech. Na podvozku je slot USB-C pro dobíjení vestavěné 2 000 mAh baterie, malý mikrofon a dva malé reproduktory. Největším fyzickým pokrokem Nova Air je však zcela nový stylus WACOM. Hřbet a vyčnívající hrot se snadněji drží i používají. 1872 x 1404, 300 PPI E Ink Carta Plus obrazovka Nova Air je ideálním povrchem pro psaní.

Boox Nova Air

Přidejte obvyklé vychytávky Onyx Boox – jako je operační systém Android 10 (i když základní vzhled) a výsledný přístup k aplikacím třetích stran v Obchodě Google Play, jako je Dropbox a konkurenčním aplikacím pro čtení, jako jsou Kindle, Kobo, Nook a Libby, a Nova Air začíná vypadat jako nový typ hybridního e-ink zařízení.

Ve skutečnosti není dost velký na to, abyste mohli anotovat soubory PDF a dokumenty, ale pokud chcete číst e-knihy, bez problémů je dostat na tablet a pořizovat si nádherně vypadající digitální poznámky, Nova Air udělala výběr e-ink tabletů opravdu hodně jednodušší.

Jinak je to produkt téměř bez fyzických tlačítek, pouze s vypínačem na horní straně a na spodní straně se slotem USB-C mezi mikrofonem a dvěma malými reproduktory. Poslední jmenované jsou pro přehrávání podcastů a audioknih – a pro všechny elektronické knihy je dokonce vestavěná možnost převodu textu na řeč.

Pokud si chcete užít optavdu skvělý zážitek ze čtení i psaní, s tímto zařízením si budete připadat více, že pracujete s papírem než s tabletem.

Zdroj obrázků: Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *