Fotoaparáty Sony se kvůli nedostatku čipu kupují stále hůře

Bezzrcadlovka ZV-E10

Globální nedostatek čipů ovlivnil mnoho výrobců elektroniky. Tentokrát si vyžádal další fotoaparát z řady Sony. Sony pozastavuje objednávky na svojí bezzrcadlovku ZV-E10, kterou společnost uvedla na trh v srpnu.

Společnost Sony oznámila pozastavení fotoaparátu v příspěvku na svých webových stránkách s tím, že v současné době již nebude ZV-E10 prodávat ve svém obchodě ani prostřednictvím žádného ze svých distributorů. „Pokud jde o produkty pro digitální zpracování obrazu, nákup dílů je zpožděn kvůli dopadům globálního nedostatku polovodičů,“ uvádí překlad oznámení Sony.

Nejde o jediné zařízení od Sony

Bohužel to není zdaleka jediné zařízení, které Sony letos dočasně ukončilo. V listopadu, Sony přestal prodávat fotoaparáty A7 II, A6400 a A1600, spolu s mikrofonem ECM-B1M a kamerou PXW-Z190. Společnost Sony také v dubnu pozastavila videokameru Handycam HDR-CX680. Sony A9 se také zdá být ukončena – nebo jen ve velmi omezeném množství – protože je uvedena jako „již není k dispozici“. Totéž platí pro šest let starý Sony A7R II, který je na internetových obchodech rovněž uveden jako nedostupný.

Stejně jako v podstatě každé jiné průmyslové odvětví se společnosti vyrábějící fotoaparáty snaží vyrobit dostatek produktů, které by uspokojily požadavky spotřebitelů. V červnu společnost Nikon přestala u svých fotoaparátů Z7 a Z7 II dodávat síťový adaptér EH-7P, protože prostě nemá dostatek součástek, které by se daly obejít. Společnost Canon také oznámila zpoždění dodávky až „půl roku“, když si objednáte svůj nový EOS R3, přičemž zpoždění dodávky postihlo začátkem tohoto roku také společnost Fujifilm pro X-S10 a některé další její fotoaparáty. Výrobci elektroniky nemají v tomto období motivaci přicházet s novými produkty, když je nemohou svým zákazníkům zajistit včas.

Zdroj obrázků: Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *