Nový trackball SlimBlade Pro od Kensington zajistí dokonale přesné ovládání kurzoru

Nový SlimBlade Pro Trackball společnosti Kensington poskytuje uživatelům ergonomický a přesný způsob navigace. Plug-and-play SlimBlade Pro nabízí konektivitu přes Bluetooth a 2,4GHz bezdrátové nebo kabelové připojení. Má dobíjecí baterii, která nabízí až čtyři měsíce používání na jedno nabití a nabíjí se pomocí USB-C.

Jednodušší ovládání než s myší

Velký 55mm trackball umožňuje uživatelům posouvat nahoru a dolů webovými stránkami a dokumenty. Duální optické senzory sledují trackball, aby poskytovaly přesné a citlivé sledování kurzoru a rolování. Kensington navrhl tento produkt pro téměř každého a to díky jeho oboustrannému designu, který vyžaduje malý pohyb rukou a zápěstí, takže je pohodlný při dlouhodobém používání.

Uživatelé si mohou zařízení přizpůsobit pomocí bezplatného softwaru KensingtonWorks. Každému ze čtyř samostatných a kombinovaných tlačítek trackballu může přiřadit různé programové funkce.

Trackball Kensington SlimBlade Pro

Softwarový balíček pro trackball je k dispozici i pro macOS 10.4 Mojave a novější a společnost poskytuje samostatné stažení pro starší verze Mac. Zejména designeři, architekti nebo různí editoři ocení přesnou práci s kurzorem. SlimBlade Pro má také 128bitové šifrování AES, které poskytuje zabezpečení, které odradí hackery od monitorování bezdrátového připojení a zachycování citlivých informací.

Cena tohoto zařízení se na trhu pohybuje kolem 120 dolarů. Je to sice větší investice než za myš za 150 Kč, ale výhody za to stojí. Pokud jste byli doposud zvyklí na běžnou počítačovou myš, možná se bojíte, že používání trackballu pro vás bude příliš velká změna. Na ovládání si však velmi rychle zvyknete a pak už se vám nebude chtít vracet k běžné myši.

Foto: Kensington

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *