Nový iPad Air ohromí výkonem a potěší příznivou cenou

Zvažujete nákup tabletu? Pak vám určitě doporučujeme omrknout tuhle novinku od Applu. Jejich nový iPad Air je totiž nejvýkonnějším tabletem současnosti a směle se může rovnat i s běžnými notebooky.

Vzhled i výkon na jedničku

Na první pohled může Air připomínat iPad Pro s jedenáctipalcovou obrazovkou. Jakmile jej ale vezmete do ruky, ihned poznáte rozdíl – je o mnoho lehčí a daleko příjemnější na manipulaci. Navíc určitě hodně zákazníků ocení i širokou nabídku dostupných barev, která je velmi atraktivní a neotřelá. Kromě klasických barev si budete moci vybrat i z růžové, želené či modré.

Kdybychom ale zůstali jen u vzhledu, bylo by to rozhodně málo. Daleko zajímavější je to, co iPad ukrývá uvnitř. Je to první zařízení od Applu, které využívá jejich nový procesor Apple A14 Bionic. Ten je výkonnější a rychlejší až o celých 40 procent, což i během běžného užívání poznáte velmi rychle.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Cena příjemně překvapí

A teď možná ta nejpalčivější otázka – na kolik vás tenhle kousek vyjde? Budete překvapeni, ale Apple se vytasil s cenou, která je rozhodně hodně zajímavá. Zatímco základní provedení iPadu koupíte za 22 990 Kč, nový iPad Air s WiFi konektivitou dostanete i za pouhých 16 990 Kč. O něco dražší je provedení s možností umístění SIM karty, které bude v prodeji za 20 490 Kč. Pokud tedy zvažujete koupi nového přístroje, těžko lze hledat důvody, proč byste neměli dát přednost nové verzi iPad Air. Jediná drobná nevýhoda snad může být to, že se vyrábí pouze v jediné velikosti, zatímco iPad Pro koupíte s 11 nebo 12,9palcovou obrazovkou.

I pro hráče

Apple se nebojí srovnávat výkon iPadu Air s běžným PC. Na iPadu dnes můžete už nejen pracovat, ale v pohodě si na něm zahrajete i nejmodernější hry s náročnou grafikou. Můžete si také dokoupit klávesnici s touchpadem nebo speciální pero, které přijde vhod zejména kreativním duším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *