Facebook se pečlivě chystá na americké volby. Pohrozil i omezením služeb, pokud dojde k násilí či chaosu

Společnost Facebook oznámila, že má jasný plán, pokud po nadcházejících prezidentských volbách dojde v USA k nepokojům nebo chaosu. V takovém případě plánuje omezit některé své služby. O tomto záměru informoval Nick Clegg, který ve firmě odpovídá za komunikaci a globální záležitosti.

Obezřetnost je na místě

Volby se mají uskutečnit na začátku listopadu, ale už nyní má jedna z největších sociálních sítí naplánovaný krizový režim, který bude připravená aktivovat. Podle Clegga jsou nachystány různé scénáře pro případ, že dojde k násilnostem nebo zmatkům, které mohou tyto poměrně ostře sledované volby doprovázet.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Stop násilí a chaosu

Tímto krokem rozhodně Facebook vykročil směrem, který může mnohé překvapit, ale také může být logickým vyústěním tlaku, který je na firmu v posledních letech vytvářen. Facebook je dlouhodobě kritizován za to, že nedokáže zabránit šíření dezinformací nebo příspěvků, které podněcují k násilí a nenávisti. Tímto plánem se možná snaží svou pošramocenou pověts napravit.

Inspirace v Asii

Prozatím však nebyly zveřejněny žádné konkrétní informace, jak by v případě negativního vývoje událostí Facebook postupoval a co by to znamenalo pro jeho uživatele. Můžeme však čerpat z událostí v minulosti, kdy například na Srí Lance nebo v Barmě Facebook omezil přístup k materiálům uživatelů, kteří porušovali pravidla. Podobně také bránil oběhu vzkazů, které přímo neporušovaly zásady Facebooku, ale měly k tomu poměrně blízko. Lze tedy očekávat, že podobné nástroje by mohla sociální síť použít i v případě Spojených států.

Facebook se takto pravděpodobně snaží vylepšit svůj obraz na veřejnosti. Už na začátku září oznámil, že v týdnu před volbami nebude zveřejňovat politické reklamy a zpřísní také pravidla pro publikaci příspěvků, které se voleb týkají nebo by mohly uživatele odrazovat od hlasování ve volbách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *