Nová aplikace Keen od Googlu chce konkurovat Pinterestu

Populární aplikace Pinterest je známá svými obrázkovými příspěvky na téměř všechna možná témata. Uživatelé si zde tvoří tzv. nástěnky, na které si mohou umisťovat své příspěvky týkající se jejich zájmů, ale především sdílet příspěvky ostatních uživatelů. Oproti firmě Google je Pinterest stále malým hráčem, ovšem i tak jeho základna uživatelů do určité míry ovlivňuje internetové vyhledávání, protože spoustu témat lidé hledají právě přes Pinterest. Proto se kalifornský gigant nyní rozhodl chopit příležitosti a uvedl novou aplikaci Keen.

Sdílené zájmů s ostatními

Google o aplikaci Keen sám říká, že jde o místo, kde můžete sdílet své vášně a zájmy s ostatními. Stejně jako na Pinterestu, i Keen umožňuje sbírku zájmu v podobě jakýchsi nástěnek nastavit jako veřejnou, ale také soukromou. Google si všímá vašich zájmů a posléze sám nabízí témata, která by se vám mohla líbit. Samozřejmě, že čím více oblíbených a roztříděných témat uživatel má, tím lépe ho služba pozná a nabídne mu relevantnější obsah. Keen se vesměs zaměřuje na tyto funkce:

  • tvorba vlastních sbírek o zajímavých tématech
  • doporučení dalších témat na základě vašich zájmů
  • možnost přizvat si další uživatele a sdílet s nimi svůj zájem

Na webu a zařízeních s Androidem

Aplikace je k dispozici jak ve webovém provedení na stránce staykeen.com, tak pro mobilní zařízení s operačním systémem Android. Uživatelé jiných operačních systémů, např. iOS od Apple mají tedy prozatím možnost použít pouze webové rozhraní. To může zpočátku trochu komplikovat zavedení služby.

Nakolik se Keen stane populární je nyní příliš brzy odhadovat. Jisté je, že Pinterest má svou základnu širokou a Google jej v mnoha ohledech službou Keen pouze napodobuje. Pokud bude zájem slabý, služba může za pár měsíců skončit. Může jít i o zajímavý experiment, zda uživatelé chtějí zkusit něco nového.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *