Napadnutelná toaleta monitoruje vaši činnost

V Asii, konkrétně v Japonsku, jsou experti na výrobu chytrých toalet, funkčností podobných třeba smartphonům. To otevírá prostor pro hackerské útoky.

Zjistilo se totiž, že současné toalety, standardně prodávané nejenom na území Japonska, můžou podléhat hackerským útokům. Upozornila na to firma Trustware, zabývající se bezpečností. Konkrétně jde o ne zrovna levné toalety Satis, jejichž výrobcem je Lixil. Hackerský útok má za následek snadnou kontrolu pomocí vzdáleného přístupu přes aplikaci pro Android. Chyba spočívá v pevně nastaveném PIN kódu pro Bluetooth připojení.

Ve vyjádření Trustware dále stojí: „Útočník může jednoduše stáhnout aplikaci ‚My Satis‘ a zneužívat ji například pro opakované spláchnutí, zvýšení spotřeby vody a tím pádem zvýšení nákladů pro majitele. Útočník může dále zapříčinit nečekané otevření nebo zavření víka, aktivaci bidetu nebo funkce suchého vzduchu, což by vedlo k nepohodlí uživatele.“

To ovšem není vše, na pikantnosti celé záležitosti dodává funkce, již Satis standardně nabízí, a to sledování vylučování, které je podle výrobce naprosto nezbytné pro sledování zdravotního stavu, správné funkce trávicího ústrojí a zároveň slouží jako jakýsi klíč k pochopení a určení změn v těle, zapříčiněných poruchami mysli. Můžete tak respektive monitorovat činnost vašich střev. Další, o něco více příjemnější funkcí je například změna přehrávané hudby. To, v případě špatného hudebního vkusu útočníka, může korespondovat s předchozím, nepříjemným bodem.

Pro výrobce tak nyní vyvstává jediná otázka – jak si se zneužitelností poradit. Vývojáři společnosti Lixil by určitě měli co nejdříve zapracovat na aktualizaci svého softwaru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *